Grand Theft Auto V nadal sprzedaje się bardzo dobrze. Szef Take-Two potwierdza imponujący wynik

Grand Theft Auto V nadal sprzedaje się bardzo dobrze. Szef Take-Two potwierdza imponujący wynik

Grand Theft Auto V, które dostępne jest na rynku od wielu lat (pierwotnie zadebiutowało pod koniec 2013 roku jeszcze na Xboxie 360 oraz PlayStation 3) i przeżyło dwie generacje konsol nadal wzbudza ogromne zainteresowanie graczy, do czego w znacznej mierze przyczynił się tryb GTA Online oraz nastawiony na odrywanie postaci role play wymyślony przez fanów gangsterskiej serii. Wydawać by się mogło, że po nagłym boomie spowodowanym bezpłatnym udostępnieniem gry w Epic Games Store ta po czasie odnotuje spadek zainteresowania, a tym bardziej sprzedaży, bo przecież każdy zainteresowany już powinien mieć tę pozycję w swojej bibliotece. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem według nowych danych Grand Theft Auto V przekroczyło kolejny ważny poziom w postaci 140 milionów sprzedanych egzemplarzy (wcześniejsze dane wskazywały na 135 mln kupionych kopii), co potwierdził Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two odpowiedzialnego za wydawanie marki.

Grand Theft Auto V od momentu premiery sprzedało się w 140 mln egzemplarzy.

CEO dodał przy okazji, że w 2020 roku kupiono więcej sztuk produkcji niż w pozostałych latach z wyjątkiem 2013 roku, gdy zadebiutowała na konsolach. Podczas serii pytań i odpowiedzi analityk zasugerował, że znaczna część graczy bawiących się w piąty epizod mogło nigdy nie mieć do czynienia z poprzednimi odsłonami. Dodatkowo poprosił on Zelnica o przychylne spojrzenie w kierunku remasterów starszych GTA, o których ostatnio nawet pisano. Niewątpliwie zainteresowanie piątką przekracza oczekiwania deweloperów, którzy raczej początkowo nie zakładali sprzedania 140 mln egzemplarzy. Rockstar Games ma wprowadzić rozszerzoną oraz samodzielną edycję Grand Theft Auto V na PlayStation 5 i Xbox Series X w drugiej połowie 2021 roku. Będzie to druga przesiadka, ponieważ wcześniej tytuł przeniesiono na PS4 i Xbox One.

W przypadku nadchodzących wydarzeń Rockstar Games przyznał, iż przyszłe aktualizacje GTA Online będą dotyczyły rozgrywki dla jednego gracza, a także trybu współpracy, związanych z The Cayo Perico Heist. Wcześniej Zelnick ujawnił, że Red Dead Redemption 2 sprzedało się w 36 milionach egzemplarzy, a NBA 2K21 - ośmiu milionach. Warto przypomnieć, że Take-Two zrezygnowało z zakupu studia Codemasters, które teraz trafi do rąk oferującego więcej pieniędzy Electronic Arts, który wejdzie w posiadanie dobrego katalogu gier wyścigowych m.in. F1 czy DiRT.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto V nadal sprzedaje się bardzo dobrze. Szef Take-Two potwierdza imponujący wynik

 0