Granie w chmurze jeszcze prostsze. Cloud Gaming w Xbox App na PC

Granie w chmurze jeszcze prostsze. Cloud Gaming w Xbox App na PC

Microsoft właśnie ogłosił, że Xbox Cloud Gaming, które udostępniono w wersji beta, w końcu doczeka się aplikacji Xbox dla systemu Windows. Ta jest już dostępna dla uczestników programu Xbox insider.

Projekt xCloud od Microsoftu to usługa przesyłania strumieniowego gier obsługiwana przez konsole Xbox w centrach danych firmy. Obecnie, posiadając subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, otrzymujemy dostęp do ponad 100 gier w chmurze. Gigant z Redmond wreszcie pozwolił użytkownikom programu Xbox Insider na uruchamianie usługi xCloud w aplikacji Xbox. Wcześniej gracze na PC musieli korzystać z przeglądarki. Te same gry, które firma Microsoft udostępnia w przeglądarce, będą dostępne w sekcji „gry w chmurze” aplikacji Xbox.

Gigant z Redmond wreszcie pozwolił użytkownikom programu Xbox Insider na uruchamianie usługi xCloud w aplikacji Xbox.

Granie w chmurze jeszcze prostsze. Cloud Gaming w Xbox App na PC

Jason Beaumont, dyrektor ds. doświadczeń związanych z konsolą Xbox, napisał, że aplikacja Xbox zapewni pewne funkcje, których nie mieliśmy korzystając z przeglądarki „w tym łatwo dostępne informacje o kontrolerze i stanie sieci, funkcje społecznościowe umożliwiające pozostawanie w kontakcie ze znajomymi oraz możliwość zapraszania znajomych - nawet tych grających w chmurze bez zainstalowanej gry - do przyłączenia się do gry”.

Usługa Xbox Cloud Gaming umożliwia graczom strumieniowe przesyłanie ponad 100 gier. Niezależnie od tego, czy mamy starszą maszynę, czy najnowszy laptop bez wydajnego procesora graficznego, do uruchomienia usługi wystarczy kompatybilny kontroler i połączenie internetowe. Jeśli nie uczestniczcie w programie Xbox Insider, możecie odwiedzić tę witrynę internetową, aby uzyskać informacje o tym, jak uzyskać dostęp do usługi xCloud na swoim urządzeniu. Usługa jest dostępna w 22 krajach, w tym także i w Polsce. 

Przypominamy, że wykorzystanie konsol Xbox Series X jako bazy dla xCloud pozwala teraz grać za pośrednictwem chmury z ulepszoną grafiką, oferującą opcje, które umożliwiają użytkownikom wybór między zwiększoną rozdzielczością a poprawioną liczbą klatek na sekundę (nawet 120 kl./s). Co więcej, wszystkie gry z biblioteki xCloud otrzymały znaczne skrócenie czasu ładowania. Warto jednak zauważyć, że nawet jeśli gry działają na bazie Xbox Series X, nie oznacza to, że oferują jakość, jaką znamy z najmocniejszych konsoli Xbox i w niektórych tytułach otrzymujemy poziom Xbox Series S.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Granie w chmurze jeszcze prostsze. Cloud Gaming w Xbox App na PC

 0