Grupa spekulantów, która wcześniej zakupiła 3500 sztuk PS5, upolowała też dużo Xboxów Series X

Grupa spekulantów, która wcześniej zakupiła 3500 sztuk PS5, upolowała też dużo Xboxów Series X

Jeśli czujecie się sfrustrowani faktem, że nie możecie kupić konsol nowej generacji, to w dużej mierze możecie podziękować za to spekulantom. Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie na PS5 i nowe Xboxy przekracza możliwości podaży, ale na pewno nie pomaga też sytuacja, kiedy sprzęt wykupowany jest na potęgę z wykorzystaniem botów i oprogramowania pozwalającego wbijać się na sam początek kolejki w trakcie zakupów, tylko po to, by odsprzedawać go po zawyżonych cenach, a z taką sytuacją mamym do czynienia w tym przypadku. Bardzo głośno w tym kontekście jest przede wszystkim o jednej grupie z Wielkiej Brytanii, znanej pod nazwą CrepChiefNotify, która wcześniej chwaliła się zakupem ok. 3500 sztuk konsol PlayStation 5, a teraz postanowiła wziąć się za Xboxa Series X.

 CrepChiefNotify, które wcześniej chwaliło się zakupem ok. 3500 sztuk konsol PlayStation 5, a teraz postanowiła wziąć się za Xboxa Series X.

Xbox Series X/S

Co prawda sytuacja z nowymi konsolami Microsoftu dotychczas nie wyglądała aż tak tragicznie jak w przypadku PS5, przynajmniej na naszym rynku, ale wystarczy zrobić krótki tour po dużych sklepach internetowych, by przekonać się, że mocniejszego Xboxa brakuje już także i w naszym kraju, a w większości przypadków pozostały na stanie już tylko Xboxy Series S. Jeszcze gorzej wygląda to na Zachodzie i obecna sytuacja jest m.in. wynikiem działania spekulantów, którzy wyczuli w tym złoty interes. CrepChiefNotify ponownie stało się wrogiem publicznym numer jeden, po tym jak grupa poinformowała, że postanowiła wykorzystać ostatni weekend z promocjami na Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek do zakupienia przeszło 1000 egzemplarzy konsol Xbox Series X.   

CrepChiefNotify to podmiot z Wielkiej Brytaniii, który wykorzystuje oprogramowanie do obchodzenia kolejek w sklepach internetowych do automatycznego zakupu towaru, na który obecnie jest bardzo wysokie zapotrzebowanie, jak tylko ten staje się dostępny. Grupa składa się z tysięcy członków, którzy płacą za przynależność do niej i odnosi w ostatnim czasie tak duże sukcesy na terenie Unii Europejskiej, że ostatnio postanowiła rozszerzyć działalność na Stany Zjednoczone. Według konta CrepChiefNotify na Facebooku, organizacja zarobiła już przeszło 2 mln GBP dla swoich członków w UE. Mówimy tu tylko o jednej z tego typu grup, a na na rynku działa ich więcej. Wracając do Xboxa Series X, raczej nie ma szans na szybką poprawę dostępności konsoli, ponieważ Microsoft zdradził ostatnio, że spodziewa się unormowania sytuacji dopiero na wiosnę. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grupa spekulantów, która wcześniej zakupiła 3500 sztuk PS5, upolowała też dużo Xboxów Series X

 0