Grand Theft Auto 6 - czyżbyśmy poznali datę premiery?

Grand Theft Auto 6 - czyżbyśmy poznali datę premiery?

O potencjalnej dacie premiery Grand Theft Auto 6 spekuluje się już od dawna. Teraz do sieci trafiła kolejna prognoza.

Jeśli Doug Creutz ma rację, Grand Theft Auto 6 trafi do sprzedaży w okresie przed 31 marca 2024 roku. Na jakiej podstawie ów branżowy analityk zbudował swoją prognozę? Chodzi o opublikowany niedawno komunikat Rockstara (studia tworzącego serię Grand Theft Auto), w którym znalazły się przewidywania, że w 2024 roku stopa wzrostu przedsiębiorstwa podniesie się o 14 proc. Creutz twierdzi, że jest to wartość na tyle duża, że w 2024 musi dojść do jakiegoś znaczącego wydarzenia. Potencjalnie może to być premiera Grand Theft Auto 6. Jest to o tyle prawdopodobne, że deweloper raczej nie ma w planach na najbliższe lata innych dużych premier.

Czyżby Rockstar planował premierę Grand Theft Auto na 2024 rok? Tak prognozuje Doug Creutz z agencji analitycznej Cowen.

14 proc. to może być i dużo, i mało, jeśli nie operuje się liczbami bezwzględnymi. Dlatego warto dodać, że w przypadku Rockstara oznaczałby on wzrost przychodów o... 9 miliardów dolarów. Aby osiągnąć tak duże obroty, naprawdę trzeba zrobić coś wyjątkowego. A mało co byłoby tak dobrym materiałem na olbrzymi, światowy sukces, jak Grand Theft Auto 6. Można by podejrzewać Rockstara, że ma w planach inną dużą premierę - jak na przykład Red Dead Redemption 3 - ale gdyby tak było, raczej już byśmy o tym wiedzieli. Na horyzoncie znajduje się obecnie prawdopodobnie tylko Grand Theft Auto 6.

Tak dużych przychodów nie wygeneruje na pewno żadna produkcja w stylu niedawnego Grand Theft Auto: The Trilogy. Owszem, każda premiera tego pokroju wzbudza duże zainteresowanie wśród graczy i powoduje odczuwalny wzrost sprzedaży, ale na pewno nie tak duży, abyśmy mogli mówić o dodatkowych 9 miliardach dolarów. Pozostaje mieć nadzieję, że przewidywania Creutza okażą się trafne. Premiera Grand Theft Auto 6 w 2024 roku oznaczałaby dwa lata oczekiwania, ale przecież pojawiały się już prognozy analityków, z których wynikało, że gra może ujrzeć światło dzienne jeszcze później.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto 6 - czyżbyśmy poznali datę premiery?

 0