Gwent: Rogue Mage – CD Projekt ujawnia datę premiery i cenę nowej gry

Gwent: Rogue Mage – CD Projekt ujawnia datę premiery i cenę nowej gry

CD Projekt RED ujawnił informacje o Gwent: Rogue Mage znanego też pod nazwą Project Golden Nekker, który zadebiutuje już jutro i będzie płatną produkcją.

Gwent: Rogue Mage (Project Golden Nekker) to nowa gra CD Projekt RED osadzona w uniwersum wiedźmińskim wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Polskie studio zdradziło, iż jest to tytuł głównie dla jednego gracza i stanowi rozszerzenie Gwenta, które zachowuje podstawową mechanikę gry karcianej, ale będzie sprzedawane oddzielnie. Wersja standardowa kosztuje 9,99 dolarów, a edycję premium – zawierającą skórki, kosmetyki i pakiety kart do gry wieloosobowej - wyceniono na 19,99 USD. Bohaterem Rogue Mage jest czarodziej o imieniu Alzur, który próbuje stworzyć pierwszego Wiedźmina. Historia Rogue Mage rozgrywa się setki lat przed narodzinami Geralta z Rivii, bohatera książek i growej trylogii CD Projekt RED.

Gwent: Rogue Mage zadebiutuje na PC i platformach mobilnych Android oraz iOS 7 lipca. Podstawowa wersja gry kosztuje 9,99 USD, z kolei premium wyceniono na 19,99 dolarów.

Gwent

Rozgrywkę zaczynamy z tuzinem kart w kieszeni tłumaczących zasady rozgrywki. Pierwsza skupia się na mechanice boostingu i wzmacnia inne karty. Do naszej dyspozycji oddano cztery talie, z czego gracze wybierają również spośród trzech najważniejszych kart. Pozostałe karty zbieramy, eksplorując mapę, ale naraz możemy zgarnąć tylko jedną sztukę, by uniknąć sytuacji, gdy do naszego ekwipunku trafia zbyt dużo przedmiotów oferujących różne możliwości. Podczas zabawy gracze nabierają doświadczenia, zaś wbijanie kolejnych poziomów zwiększa pulę i moc dostępnych kart.

Rozgrywka polega na walczeniu z różnym rodzajem przeciwników rozsianych po całej mapie oraz podejmowaniu decyzji moralnych podobnych do tych z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Główny bohater korzysta też z miejsc mocy. Rogue Mage nie zawiera głębokiej fabuły takiej jak w głównych grach z serii lub książkach czy serialach, ponieważ deweloperzy przedkładają rozgrywkę nad narrację oraz opowieść. Historia jest po to, żeby była i tyle. Będzie to jednak ciekawa propozycja dla fanów karcianek zwłaszcza Gwenta. Gwent: Rogue Mage zadebiutuje na PC i platformach mobilnych Android oraz iOS 7 lipca.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gwent: Rogue Mage – CD Projekt ujawnia datę premiery i cenę nowej gry

 0