Remastery Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption podobno zostały porzucone

Remastery Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption podobno zostały porzucone

Od jakiegoś czasu media spekulowały o powstawaniu remasterów Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption. Jak się okazuje, projekty miały trafić do kosza z powodu GTA: The Trilogy – The Definitive Edition.

O tym, że remastery Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption powstają, pisano nieoficjalnie wielokrotnie. Zagranie w RDR na silniku drugiej części stanowiłoby ciekawe doświadczenie, chociaż patrząc na przykład GTA: The Trilogy – The Definitive Edition aż na taki skok graficzny raczej nie moglibyśmy liczyć. Odświeżenie starszych gier Rockstar Games to dobry pomysł, lecz nie zostanie zrealizowany, ponieważ remastery podobno powędrowały do kosza. Znany w społeczności fanów GTA leaker Tez2 nawiązał kontakt ze źródłem w Rockstar Games, które powiedziało, iż remastery GTA IV i pierwszego RDR zaplanowano już kilka lat temu. Jednak w pewnym momencie deweloperzy nieoczekiwanie porzucili dalszy rozwój produkcji.

Remastery GTA 4 i Red Dead Redemption podobno trafiły do kosza a przyczyną ma być kiepski odbiór GTA: The Trilogy – The Definitive Edition.

Nie jest jasna przyczyna anulowania projektów, ale spekuluje się, że chodzi o negatywny odbiór GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Niestety za odkurzenie klasyków nie odpowiada bezpośrednio Rockstar Games tylko Grove Street Games, które nie podołało zadaniu i wypuściło pełną błędów technicznych i bugów graficznych kolekcję. Przeciętna oprawa wizualna nawet jak na remaster dokonała dzieła zniszczenia. Gracze byli wściekli, tym bardziej że na początku usunięto oryginalne wersje z oficjalnej internetowej dystrybucji. Take-Two zostało więc oskarżone o skok na kasę i widząc krytyczną reakcję fanów serii, podjęło decyzję, by nie kontynuować rozwoju remasterów kolejnych gier.

To oczywiście tylko przypuszczenia, aczkolwiek skojarzenia nasuwają się same. Mimo wpadki z GTA: The Trilogy – The Definitive Edition wielu fanów jest zdenerwowanych tą wiadomością. Red Dead Redemption to prawdziwy klasyk, a zremasterowanie go było dobrym pomysłem. To samo można powiedzieć o Grand Theft Auto 4. Z drugiej strony jeśli za całość ponownie odpowiadałoby Grove Street Games to chyba dobrze, iż tytuły zostawiono w spokoju. Rockstar Games jest zajęty pracami nad GTA 6, które nie zadebiutuje prędko i nie ma czasu, aby usiąść nad innymi projektami. Zagralibyście w remastery GTA 4 i RDR?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remastery Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption podobno zostały porzucone

 0