Denuvo przygotowało specjalny DRM, który ochroni dodatkową zawartość gier

Denuvo przygotowało specjalny DRM, który ochroni dodatkową zawartość gier

Denuvo jest oskarżane o negatywne wpływanie na wydajność ochranianych gier, które zyskiwały więcej klatek na sekundę dopiero po usunięciu DRM. Dodać do tego należy przypadki gdy Denuvo ulegało crackerom w zastraszająco szybkim tempie. Producent oprogramowania nie poddaje się i przygotował zabezpieczenie dla dodatków do gier.

Firma dostarczająca oprogramowanie zabezpieczające Denuvo celuje aktualnie w piratów uzyskujących dostęp do dodatkowej treści takiej jak DLC. Nie chodzi jednak wyłącznie o same rozszerzenia, bowiem SecureDLC oferuje twórcom opcję ochrony m.in. mikrotransakcji na platformach PC, takich jak Steam, Microsoft Store i Epic Games Store. Producent twierdzi, że istniejące zabezpieczenia w pakietach DLC są łatwo omijane przez właścicieli gier, którzy używają publicznie dostępnych narzędzi do uzyskiwania zawartości premium bez faktycznego płacenia za nie. Dochodzi więc do sytuacji, że ktoś, kto ma podstawową wersję produkcji, uzyskuje nielegalny dostęp do zawartości premium.

Denuvo wprowadziło narzędzie, które ma chronić dodatkową zawartość w grach.

Denuvo zabezpieczenie DRM

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób rozwiązanie będzie musiało zostać wprowadzone do DLC do gier, Irdeto opisał proces jako mały, prosty i oparty na API, z niewielkimi modyfikacjami kodu źródłowego. SecureDLC trafił już do programistów, których gry używają zabezpieczenia Denuvo. Miejmy nadzieję, że oprogramowanie nie wpłynie negatywnie na wydajność gier. Jakiś czas temu Denuvo nie było kompatybilne z procesorami Intel Alder Lake, ale finalnie problem został wyeliminowany. Początkowo oprogramowanie nie rozpoznawało rdzeni Efficient (E) w wymienionych układach jako elementu procesora. Zamiast tego tytuły widziały rdzenie E jako oddzielny system.

Doprowadzało to do zatrzymania lub uniemożliwienia odpalenia gier. Jeśli chodzi o wydajność należy przytoczyć przykład Shadow of the Tomb Raider, który po usunięciu DRM na komputerze z Intel i9 9900K, 16 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3600 MHz oraz karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080 działa zauważalnie lepiej. Grę testowano w najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1080p bez Ray Tracingu i DLSS oraz w 1080p i na najniższych detalach. Uważacie Denuvo za dobrą osłonę przed piratami?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Denuvo przygotowało specjalny DRM, który ochroni dodatkową zawartość gier

 0