Problem oprogramowania DRM (np. Denuvo) na procesorach Intel Alder Lake całkowicie wyeliminowany

Problem oprogramowania DRM (np. Denuvo) na procesorach Intel Alder Lake całkowicie wyeliminowany

Krótko po premierze ogłoszono, że procesory Intel Core z 12. generacji, czyli Alder Lake, mają problemy z niektórymi grami, a konkretnie z rozpoznaniem hybrydowej architektury. To powodowało spore kłopoty z obsługą tych tytułów na nowych procesorach Niebieskich.

Początkowo oprogramowanie zabezpieczające DRM (takie jak Denuvo) zainstalowane w większości gier na rynku nie rozpoznawało rdzeni Efficient (E) w procesorach Intel Alder Lake jako elementu procesora. Zamiast tego gry widziały rdzenie E jako osobny system. W efekcie tego pojawiały się problemy z aktywacją ochrony DRM w takim tytule, co powodowało zatrzymanie gier podczas rozgrywki lub uniemożliwienie jej uruchomienie.

Intel potwierdził właśnie, że ​​problemy z oprogramowaniem DRM typu Denuvo na procesorach Alder Lake zostały wyeliminowane.

Problem oprogramowania DRM (np. Denuvo) na procesorach Intel Alder Lake całkowicie wyeliminowany

Producenci płyt głównych współpracowali z firmą Intel, aby zapewnić szybkie rozwiązania poprzez obejścia, pozwalające ominąć wszelkie problemy i umożliwić graczom dostęp do takich gier. Jedno rozwiązanie opierało się na koncepcji parkowania rdzenia, podczas gdy drugi proces wykorzystywał tryb „Legacy Game Compatibility Mode” znajdujący się w BIOS-ie systemu. Mogło to być nieco irytujące dla graczy, ale przynajmniej pozwalało grać w ulubione gry na zupełnie nowym i wydajniejszym procesorze Intel Alder Lake.

Gigant z Santa Clara potwierdził właśnie, że ​​problemy z oprogramowaniem, których dotyczy ta sytuacja, zostały wyeliminowane. „Firma Intel, współpracując z wydawcami gier i firmą Microsoft, rozwiązała problem DRM w procesorach Intel® Core™ 12. generacji, który powodował awarię lub brak ładowania gier w systemie Windows 11* i/lub Windows® 10. W tej chwili wszystkie gry, w których pierwotnie zidentyfikowano ten problem z DRM, zostały naprawione poprzez poprawki do gier lub aktualizacje systemu operacyjnego. Jeśli występują problemy w starszym systemie operacyjnym Windows, uruchom najnowszą wersję usługi Windows Update, aby rozwiązać problem. Wraz z poprawkami do gier, najnowsze aktualizacje dla Windows 11 i Windows 10 rozwiązały większość problemów z DRM” - czytamy w oświadczeniu Intela. 

Zobacz także:

Firma informuje konsumentów, że jeśli w ich grach występują te same problemy, które się pojawiły wcześniej, należy skontaktować się z Intelem, aby można było stworzyć łatki, które skutecznie je naprawią.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Problem oprogramowania DRM (np. Denuvo) na procesorach Intel Alder Lake całkowicie wyeliminowany

 0