Outriders, gra od polskiego studia zyskuje graczy po premierze dodatku

Outriders, gra od polskiego studia zyskuje graczy po premierze dodatku

Outriders to gra od polskiego studia People Can Fly, która zaraz po premierze w 2021 roku miała swoje pięć minut, ale później pozostawała w cieniu i nie mogła liczyć na większe zainteresowanie graczy. Sytuację zmienił dodatek Outriders: Worldslayer, który sprawił, że produkcja odżyła.

Outriders według danych SteamCharts w peaku z kwietnia 2021 roku mógł liczyć na ponad 125 tysięcy graczy jednocześnie. Później jednak aktywność spadła do średniej 5 tysięcy graczy, lecz sytuacja uległa zmianie po debiucie rozszerzenia Worldslayer, a także udostępnieniu podstawki za darmo na Steam. W międzyczasie deweloperzy usunęli błędy trapiące tytuł. Od czasu premiery Outriders: Worldslayer liczba graczy na Steamie wzrosła czterokrotnie, o czym po raz pierwszy donosił Forbes. Wprawdzie nie przebija to rekordowych dla gry 125 tysięcy, lecz 12 tysięcy aktywnych osób jednocześnie potwierdziło, że produkcja przeżyła odrodzenie.

Outriders zyskał graczy po premierze dodatku Worldslayer.

Pytanie jednak, czy będzie to trend wzrostowy lub może sytuacja wróci do stanu sprzed nadejścia DLC? Do sukcesu przyczynił się nie tylko dodatek, ale też udostępnienie podstawki za darmo na Steam. Grę oferowano bez opłat w sklepie Valve w dniach 20-23 czerwca, więc była to naprawdę dobra okazja do zagrania. Akcja Outriders przenosi nas do odległej przyszłości, kiedy Ziemia uległa zniszczeniu, a nadzieją na przetrwanie jest planeta Enoch, na którą wysłano statek Flore. Na jego pokładzie znajdują się tytułowi bohaterowie mający wyeliminować ewentualne zagrożenie obecne w nowym miejscu.

Outriders: Worldslayer ma miejsce po wydarzeniach przedstawionych w głównej grze i znów lądujemy na planecie Enoch, zaś naszą główną antagonistką jest Ereshkigal kierująca nową frakcją ludzi zwaną buntownikami. Rozgrywka nie wnosi zmian względem podstawowego wydania tytułu, a przygodę możemy kontynuować już wykreowaną postacią lub stworzoną od początku, przy czym do dyspozycji oddano cztery klasy postaci z różnymi zdolnościami, które rozwijamy w trakcie przechodzenia historii. Maksymalny poziom wstąpienia wynosi 200.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Outriders, gra od polskiego studia zyskuje graczy po premierze dodatku

 0