Hakerzy wykradli NVIDII algorytm blokady kopania kryptowalut LHR. To fatalna wiadomość dla graczy

Hakerzy wykradli NVIDII algorytm blokady kopania kryptowalut LHR. To fatalna wiadomość dla graczy

Hakerzy rzekomo wykradli algorytm ograniczenia kompania kryptowalut na kartach NVIDII i wystawili go na sprzedaż. To bardzo zła wiadomość dla graczy.

Grupa Lapsus$, która stała się obiektem wielu żartów, gdy po ataku na NVIDIĘ sama dała się zhakować, znów grozi producentowi kart graficznych. Firma zdołała przeprowadzić kontratak i zaszyfrować wykradzione dane na komputerze hakerów, jednak Lapsus$ twierdzili, że posiadają kopię danych. Wygląda na to, że nie blefują i faktycznie weszli w posiadanie cennych informacji, a to zła wiadomość dla graczy.

Ujawnienie algorytmu LHR V2 to prosta droga do stworzenia obejścia ogranicznika kopania kryptowalut takich jak Ethereum na kartach RTX 30 od NVIDII. 

NVIDIA wciąż oficjalnie nie potwierdziła ataku, ale grupa twierdzi, że mieli dostęp do serwerów przez blisko tydzień. W tym czasie włamywacze uzyskali sterowniki, schematy i firmware. O ile same mniej lub bardziej poufne dane nie znaczą wiele dla zwykłego gracza, to wyciek obejścia dla ogranicznika kopania kryptowalut LHR V2 dla GA102 / GA104 może znów namieszać na rynku. Algorytm ograniczenia wydajności kopania Ethereum i innych kryptowalut na kartach graficznych NVIDII podobno został zdobyty przez hakerów i rzekomo trafił na sprzedaż. Limiter wydajności został zaimplementowany w najnowszych RTX 30, a jego ujawnienie spowoduje szybkie powstanie obejścia.

NVIDIA oficjalnie nie kontaktuje się z grupą, która ciągle grozi ujawnieniem wykradzionych informacji i nawet posunęła się do opublikowania pierwszej paczki. Opublikowane dane zgadzają się z twierdzeniami grupy, która nie może się zdecydować, czy wciąż liczy na okup, czy ujawnia dane w odwecie za atak NVIDII na ich systemy. Lapsus$ to grupa z Ameryki Południowej, która rzekomo przez kilka dni miała dostęp do serwerów NVIDII i zdołała pobrać aż 1 TB danych, w tym dane uwierzytelniające pracowników. NVIDIA wciąż w oficjalnych komunikatach ogranicza się do stwierdzenia, że incydent jest sprawdzany.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hakerzy wykradli NVIDII algorytm blokady kopania kryptowalut LHR. To fatalna wiadomość dla graczy

 0