HBO Max może wkrótce odejść w niepamięć. Niepokojące wieści na temat platformy streamingowej

HBO Max może wkrótce odejść w niepamięć. Niepokojące wieści na temat platformy streamingowej

HBO Max, które znamy w obecnej formie, już wkrótce zniknie. Oznacza to bardzo krótki żywot tej platformy streamingowej, która zadebiutowała na rynku zaledwie dwa lata temu. 

Podczas pierwszego ogłoszenia wyników finansowych od czasu fuzji dwóch gigantów medialnych na początku tego roku, Warner Bros. Discovery ogłosiło, że planuje połączyć HBO Max i Discovery+ w jedną usługę strumieniową, która ma zadebiutować latem 2023 roku. Nie jest jasne, czy nowa platforma będzie w ogóle odwoływać się do HBO — szef działu globalnego streamingu firmy JB Perrette powiedział, że firma nadal prowadzi badania nad tym, jak konsumenci postrzegają markę. Wiadomość ogłoszono po tym jak firma powstała z połączenia Warner Bros. i Discovery odnotowała stratę netto w wysokości 3,42 miliarda dolarów. „Ostatecznie zebranie wszystkich treści było jedynym sensownym sposobem, jaki widzieliśmy, aby uczynić ten biznes rentownym” – powiedział Perrette analitykom.

Warner Bros. Discovery ogłosiło, że planuje połączyć HBO Max i Discovery+ w jedną usługę strumieniową, która ma zadebiutować latem 2023 roku.

HBO Max może wkróce odejść w niepamięć. Niepokojące wieści na temat platformy streamingowej

Kierownictwo Warner Bros. planuje znaczną zmianę oferty streamingowej, a także musi obniżyć koszty o 3 miliardy dolarów, co zrodziło plotki ograniczaniu działalności HBO Max. Kierownictwo nie ujawnia nazwy nowej platformy ani żadnych szczegółów dotyczących cen, ale podało, że będzie ona obejmować plan bez reklam i tańszy abonament z reklamami. Może również dodać bezpłatny, wspierany reklamami poziom, aby jeszcze bardziej poszerzyć grono odbiorców.

Podczas wczorajszej konferencji nie wspomniano o zwolnieniach w HBO Max, które według The Wrap są nieuchronne, ponieważ obie platformy streamingowe są restrukturyzowane. 

Nie jest jasne, w jaki sposób połączenie wpłynie na przyszłą ofertę treści w nowo zunifikowanej platformie. Jednak pojawiają się niepokojące informacje i The Wrap podaje, że w ramach cięć kosztów zwolnione może być 70% personelu i nie powstaną już żadne oryginalne seriale i filmy HBO Max. Trzeba przyznać, że po tym jak firma skasowała na ostatniej prostej film Batgirl, wydając na niego 90 mln dolarów (do śmieci wyrzucono także Scoob!), nie wygląda to najlepiej. Mniej więcej w tym samym czasie platforma ogłosiła, że anuluje program The Gordita Chronicles i całkowicie rezygnuje z produkcji live-action z dziećmi i programów rodzinnych. Wiele seriali i filmów zniknęło z HBO Max w ostatnich tygodniach, w tym Moonshot, The Witches i An American Pickle, a podobno wkrótce ich śladami pójdą kolejne. 

Jedno jest pewne: na nowej platformie zobaczymy znacznie mniej przebojowych filmów, szczególnie w porównaniu z czasem pandemii. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, powiedział, że wypuszczanie filmów do kin po prostu generowało wyższe zyski.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HBO Max może wkrótce odejść w niepamięć. Niepokojące wieści na temat platformy streamingowej

 0