Hiroyuki Kobayashi, jeden z twórców Resident Evil opuszcza Capcom dla NetEase

Hiroyuki Kobayashi, jeden z twórców Resident Evil opuszcza Capcom dla NetEase

Jeden z ważniejszych pracowników Capcom, który pracował nad większością gier z uniwersum Resident Evil postanowił przenieść się do innego wydawcy. Hiroyuki Kobayashi przystał na propozycję NetEase, opuszczając tym samym Capcom po 27 latach (!). Szczegółowe plany współpracy mają zostać ogłoszone za jakiś czas, jednak wiemy, że Kobayashi obejmie stanowisko producenta.

Flagowa seria marki Capcom, Resident Evil jest bez wątpienia znana większości graczy. Nic dziwnego, bowiem pierwsza część zadebiutowała 22 marca 1996, przez co tytuł zdążył się już dobrze zakorzenić na rynku. Jednym z twórców, który pracował nad większością gier z tego uniwersum jest Hiroyuki Kobayashi. Jego kariera zaczęła się od działań przy najwcześniejszych tytułach jako projektant. W późniejszym czasie sprawował jednak rolę producenta. Kobayashi był także współautorem serii Dino Crisis, Dragon’s Dogma, Sengoku Basara, a nawet Devil May Cry. Ostatnie lata spędził nadzorując różnego rodzaju filmy z uniwersum Resident Evil, wykonane w technologii CGI.

Jeden z pracowników Capcom, który z firmą związany był przez 27 lat postanowił przenieść się do nowego wydawcy, NetEase. Hiroyuki Kobayashi był odpowiedzialny głównie za serię Resident Evil, bowiem pracował nad większością gier z tego uniwersum.

Nic dziwnego, że tą osobą zainteresowała się firma NetEase, która w ostatnim czasie zatrudnia sporą liczbę programistów. Hiroyuki Kobayashi ogłosił, że po 27 latach pracy w Capcom oficjalnie dołącza do NetEase jako producent. Szczegóły na temat współpracy mają zostać udostępnione za jakiś czas. Nie wiemy niestety do jakiego zespołu dołączy. Bez wątpienia jednak wzmocni pozycję oraz możliwości firmy.

Pozyskanie pracownika z tak dużym stażem pozwoli na rozwój istniejących tytułów oraz produkcję nowych. Pozostaje pytanie, jak na tę informację zareagował Capcom, który szykuje się od premiery Resident Evil 4 Remake, mającej odbyć się już 24 marca 2023 roku. Miejmy nadzieję, że produkcja nie ucierpi z powodu odejścią Hiroyuki Kobayashi.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hiroyuki Kobayashi, jeden z twórców Resident Evil opuszcza Capcom dla NetEase

 0