Resident Evil 4 - kultowy hit powraca w pełnoprawnym remake'u

Resident Evil 4 - kultowy hit powraca w pełnoprawnym remake'u

Resident Evil 4 był obok Skyrima jednym z najczęściej odświeżanych tytułów w historii gier, co wynikało z faktu, że była to niezwykle popularna produkcja. Na szczęście Capcom zamiast przygotowywać kolejny remaster na nową generację, zdecydował się na opracowanie pełnoprawnego remake'u tego kultowego już tytułu. 

Zapowiedź remake'u Resident Evil 4 raczej trudno uznać za zaskoczenie, tym bardziej że przecieki wspominały o takiej produkcji od dłuższego czasu, a po nowej wersji drugiej i trzeciej odsłony wydawało się to naturalną koleją rzeczy. Szkoda, że Capcom nie zdecydował się na nowy remake pierwszego Resident Evil, bo ostatni trąci już wyraźnie myszką i nie prezentuje tego poziomu co dwójka i trójka, ale czwarta część jest przez wielu graczy uznawana za najlepszą, a na pewno była rewolucyjna, nie tylko dla tej serii, ale i całej branży. Nowy Resident Evil 4 zmierza na PS5, Xbox Series X i S oraz PC (przez Steam) i zadebiutuje 24 marca 2023 roku. Studio zaprezentowało pierwszy zwiastun z tej produkcji podczas wczorajszego PlayStation State of Play.

Zapowiedź remake'u Resident Evil 4 raczej trudno uznać za zaskoczenie, tym bardziej że przecieki wspominały o takiej produkcji od dłuższego czasu.

Gra będzie pełnoprawnym remakiem uwielbianego tytułu z 2005 roku, z udziałem Leona S. Kennedy'ego i córki prezydenta, Ashley Graham. Oczywiście powrócą też morderczy wieśniacy. „Dążymy do tego, aby gra wydawała się znajoma fanom serii, jednocześnie zapewniając im świeże wrażenia” – powiedział producent Capcom. „Odbywa się to poprzez przerobienie fabuły gry, zachowując esencję jej kierunku, modernizując grafikę i aktualizując sterowanie do współczesnego standardu”. Zakładać można więc, że twórcy pozwolą nam celować i strzelać w trakcie poruszania. 

Capcom ujawnił także treści Resident Evil 4 stworzone specjalnie dla PlayStation VR 2, nadchodzącej nowej wersji headsetu VR na konsolę PS5. Fani VR mają powody do zadowolenia, gdyż Capcom tworzy także wersję Resident Evil: Village na PSVR2. Edycja VR ostatniego Residenta będzie zawierać całą wersję gry na PS5. Warto przypomnieć, że Capcom i Sony nawiązali już współpracę przy wersji VR Resident Evil 7 w 2017 roku i teraz zdecydowali się ją kontynuować w podobnej formule. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun z tej produkcji. 

Nie ma jeszcze daty premiery PSVR2 Sony i niestety Capcom wciąż milczy na temat dodatku do Resident Evil: Village, który obiecano nam rok temu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 4 - kultowy hit powraca w pełnoprawnym remake'u

 0