Diablo Immortal nie będzie dostępne w krajach zakazujących loot boxów

Diablo Immortal nie będzie dostępne w krajach zakazujących loot boxów

Diablo Immortal już jutro zadebiutuje na rynku. Plan zakładał globalną premierę, ale przepisy dotyczące loot boxów obowiązujące od niedawna w Belgii i Holandii skłoniły firmę do wycofania gry z tych regionów, zamiast wprowadzenia zmian w swojej grze. 

Diablo Immortal to darmowa wersja kultowej serii, przeznaczona na urządzenia mobilne i komputery PC. Holenderski serwis Tweakers podkreśla, że ​​gracze w obu krajach mogli wcześniej zarejestrować się w grze. Jednak ta opcja zniknęła w kwietniu, kiedy Blizzard ogłosił datę premiery i producent nie wyjaśnił, czemu tak się stało. Post z zeszłego tygodnia w serwisie Reddit w wątku o Diablo Immortal potwierdził, że gracze z Holandii i Belgii nie będą mogli pobrać gry w swoich krajach. Wyjaśniono również, że ze względu na surowe przepisy antyhazardowe w tych regionach, które zabraniają gier wideo z mechanizmem loot boxów, nie mogli nawet pobrać gry z sąsiedniego kraju, np. Francji.

Przepisy dotyczące loot boxów obowiązujące od niedawna w Belgii i Holandii powodują, że Diablo Immortal nie będzie dostępne w tych krajach.

„Skrzynki z łupami w grze są niezgodne z prawem w twoim kraju” – powiedział przedstawiciel pomocy technicznej Blizzarda, odpowiadając na pytanie jednego z użytkowników Reddita. „O ile nie zmienią się ograniczenia dotyczące hazardu, gra nie zostanie wydana w Holandii i Belgii. Jeśli uda ci się uruchomić grę, nie mogę zagwarantować, że nie otrzymasz bana”.

Blizzard nie blokował wcześniej graczy, którzy obchodzili ograniczenia regionalne. Jego ogólna filozofia dotychczas zdawała się dawać tu graczom wolną rękę. W tym przypadku może być jednak inaczej, gdyż stosowne organy działające w tych krajach mogą wywierać presję na firmę. 

W 2018 r. Blizzard, EA i inni deweloperzy przestali sprzedawać loot boxy w Belgii na skutek przepisów, które uznały tę mechanikę za hazard (ten jest zabroniony w tym kraju). Nintendo znalazło się w gronie firm, które w 2019 roku ściągały gry z losowymi nagrodami z obu regionów. Niestety przepisy prawne w Belgii i Holandii sprawiają, że gracze w tym krajach będą musieli obejść się smakiem, jeśli chodzi o Diablo Immortal.

Blizzard może jednak zmienić zdanie i usunąć skrzynki z łupami, jeśli znajdzie inny sposób na zarabianie na tym tytule. Fani Diablo nie byli zbyt otwarci na pomysł darmowej wersji ukochanej serii. Jeśli więc programiści zobaczą, że to się nie sprawdza, mogą przejść do modelu sklepu w grze, w którym użytkownicy mogą kupować określone przedmioty, zamiast polegać na losowych nagrodach. 

Premiera Diablo Immortal na iOS, Androida i PC odbędzie się w ten czwartek, 2 czerwca.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo Immortal nie będzie dostępne w krajach zakazujących loot boxów

 0