Horizon: Forbidden West - Sony jednak zmienia zdanie w sprawie darmowej aktualizacji na PS5

Horizon: Forbidden West - Sony jednak zmienia zdanie w sprawie darmowej aktualizacji na PS5

Japończycy ugięli się pod naporem poirytowanych graczy i jednak zaoferują darmową aktualizację Horizon: Forbidden West dla posiadaczy wersji na PlayStation 4.

Każdy z graczy, który sięgnie po kopię Horizon: Forbidden West w wydaniu na PlayStation 4, otrzyma bezpłatną aktualizację do wersji na PlayStation 5. Nieważne, czy zdecyduje się na wersję podstawową, czy rozszerzoną. Sony zmieniło pierwotny plan, który zakładał, że upgrade do wersji next-genowej będzie darmowy jedynie w przypadku osób, które wydadzą blisko 80 dolarów na edycję Digital Deluxe albo jeszcze więcej na któreś z pozostałych wydań. O braku opłat za ulepszenie poinformował w oficjalnym oświadczeniu sam Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment.

Gracze protestują i Sony zmienia zdanie. Horizon: Forbidden West ulepszymy do wersji na PlayStation 5, niezależnie od tego, którą edycję gry kupimy.

"W ubiegłym roku obiecaliśmy darmowe aktualizacje dla wszystkich tytułów wydanych na obie generacje, wliczając w to Horizon: Forbidden West. Co prawda pandemia opóźniła premierę gry, ale podtrzymujemy naszą ofertę: każdy z graczy, który kupi Horizon: Forbidden West na PlayStation 4, zaktualizuje ją za darmo do wersji na PlayStation 5" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Ryana, opublikowanym na oficjalnym blogu PlayStation.

Ciekawe, w jakim stopniu na decyzję Sony wpłynęły narzekania graczy na wydane niedawno Ghost of Tsushima: Director's Cut w wersji na PlayStation 5. Gracze irytowali się, że muszą płacić za ulepszenie gry na konsolę nowej generacji, które od strony technicznej ogranicza się do kosmetycznych poprawek. Jednak trzeba przyznać, że w tym przypadku Sony zaoferowało też dodatek fabularny, nową lokację i nowych przeciwników. Horizon: Forbidden West będzie miał natomiast tę samą zawartość na obu generacjach PlayStation. Premiera gry jest aktualnie planowana na 18 lutego przyszłego roku, w wersji zarówno na PS4, jak i PS5.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon: Forbidden West - Sony jednak zmienia zdanie w sprawie darmowej aktualizacji na PS5

 0