HP przedstawia laptopy Envy Wood Series | Computex 2019

HP przedstawia laptopy Envy Wood Series | Computex 2019

Podczas targów Computex 2019 HP zapowiedziało modele laptopów z nowej serii HP Envy Wood, których wykonanie z pewnością zdziwi wiele osób. Część obudowy komputerów przenośnych stworzono bowiem nie z klasycznego plastiku czy metalu, ale drewna. Oczywiście mówimy jedynie o wstawkach w wybranych miejscach, w tym przypadku umieszczono je w miejscu podparcia rąk. Przedstawione Envy 13, Envy 17, Envy x360 13, a także Envy x360 15 trafią do sprzedaży trzech wersjach kolorystycznych - Nightfall Black with Natural Walnut (czarna obudowa i naturalny orzech), Ceramic White with White Birch (biała obudowa i biała brzoza) oraz Natural Silver with Pale Birch. Sercem nowych laptopów będą ujawnione ostatnio procesory Intel Ice Lake, o których szerzej pisaliśmy w osobnym tekście lub zależnie od wybranej konfiguracji rozwiązania AMD Ryzen z grafiką Vega.

Nowe laptopy z serii HP Envy Wood posiadają drewniane wstawki. 

HP przedstawia laptopy Envy Wood Series | Computex 2019

Przy okazji warto zaznaczyć, że 10. generację CPU Intela wykonano w 10 nm procesie technologicznym, z kolei według opinii producenta to pierwsza poważna aktualizacja tej linii od czasów Skylake. Procesory mają posiadać maksymalnie cztery rdzenie o taktowaniu wynoszącym około 4,1 GHz. Do tego układ graficzny Intel Iris Plus. Niestety nie wiemy, czy i jakie konkretnie dedykowane GPU trafią do nowych laptopów z serii Envy Wood, ale liczmy, że oczywiście będą to bardziej wydajne układy od NVIDII oraz ewentualnie AMD. Niestety na debiut komputerów przyjdzie nam trochę poczekać, gdyż HP zamierza wprowadzić je do sklepów dopiero jesienią bieżącego roku (konkretny termin zostanie jeszcze doprecyzowany). Według dostępnych informacji Elite x2 G4 oraz EliteBook x360 1040 G6 zostaną wycenione na 1500 dolarów, zaś 1030 G4 na 1450 dolarów. Wartości dotyczą jednak rynku amerykańskiego.

HP przedstawia laptopy Envy Wood Series | Computex 2019

Z pewnością najnowsze propozycje od HP są dość nietypowe, ponieważ dotychczas przywykliśmy do standardowych laptopów czy smukłych ultrabooków stworzonych z np. aluminium. Pytanie, jakie grupy osób przytoczone notebooki zdołają do siebie przekonać? Tak czy inaczej, dobrze, jeżeli producent chce wyróżnić się z tłumu i zaprezentować coś raczej niespotykanego na co dzień, a ma w tym już niezłą praktykę, ponieważ w ubiegłym roku chwalił się laptopami wykonamiy z prawdziwej skóry. Tegoroczne targi Computex obfitują w tego rodzaju małe niespodzianki, czego idealnym przykładem jest zaprezentowany przez ASUSA Zenbook Pro Duo, którego wyposażono w nie jeden, tylko dwa wyświetlacze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP przedstawia laptopy Envy Wood Series | Computex 2019

 0