Huawei ujawnia dane sprzedaży smartfonów z serii P

Huawei ujawnia dane sprzedaży smartfonów z serii P

Huawei pochwalił się wynikami sprzedaży smartfonów z serii P mającej swój początek prawie 10 lat temu. Przez ten okres naznaczony amerykańskimi sankcjami chiński producent wykręcił bardzo dobry rezultat.

Huawei od momentu powstania serii P w 2012 roku sprzedał 100 milionów smartfonów na całym świecie. Jest to sukces tej linii, która posiada już wielu przedstawicieli, aczkolwiek możliwe, że wynik byłby lepszy, gdyby nie sankcje Stanów Zjednoczonych, które negatywnie wpłynęły na sprzedaż urządzeń firmy z Państwa Środka. Pierwszym modelem z serii P jest Ascend P1, nad którym prace wystartowały w 2011 roku. Po miesiącach prac ekspertów z Pekinu, Xi'An i Szanghaju, a także opracowaniu kilku prototypów telefon zadebiutował w styczniu 2012 roku. Ascend P1 wyposażono w wyświetlacz AMOLED 4,3 caa, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz czy aparat fotograficzny 8 Mpix.

Huawei sprzedał 100 mln smartfonów z serii P.

Huawei ujawnia dane sprzedaży smartfonów z serii P

Jego cena wyniosła 471 USD. Chociaż Huawei Ascend P1 nie był bestsellerem pod żadnym względem, to stanowił pierwszy krok producenta do przejścia z firmy B2B (Business to Business) do przedsiębiorstwa B2C (Business to Consumer) z pierwszym flagowym smartfonem dla chińskich odbiorców. Ascend P2 trafił na rynki globalne w tym europejski w 2013 roku i posiadał wsparcie dla technologi 4G. Kolejnym kamieniem milowym dla Huawei okazał się Ascend P6, który w chwili swej premiery był najcieńszym telefonem na rynku.

Później pojawiły się jeszcze m.in. Huawei P9, P20 czy P30. Przedsiębiorstwo zapowiedziało ostatnio nowego przedstawiciela serii P50 Pocket, który jest składanym smartfonem wyposażonym w yświetlacz OLED 6,9 cala o proporcjach 21:9, gęstością pikseli 442 ppi. Na zewnątrz umieszczono 1,04-calowy ekran z odświeżaniem 60 Hz. Sercem Huawei P50 Pocket jest procesor Qualcomm Snapdragon 888 4G wspierany przez 8/12 GB RAM + 256/512 GB pamięci na dodatkowe dane (rozszerzalną o 256 GB dzięki slotowi na karty microSD).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei ujawnia dane sprzedaży smartfonów z serii P

 0