IBM zwalnia wszystkich pracowników w Rosji

IBM zwalnia wszystkich pracowników w Rosji

Co prawda IBM, podobnie jak wiele innych firm technologicznych, zawiesił swoją działalność w Rosji już w marcu, ale teraz dyrektor generalny firmy, Arvind Krishna, zapowiedział „uporządkowaną”  likwidację działalności przedsiębiorstwa w tym kraju.

Pomimo zaprzestania prowadzenia działalności w Rosji, IBM nadal płacił swoim pracownikom z tego kraju, ale jak podawała agencja Reuters, już w zeszłym miesiącu amerykańskie sankcje nałożone na rosyjskie banki utrudniły firmie płacenie rosyjskim pracownikom, co rodziło poważne problemy. 

Likwidacja oznacza po prostu, że ​​IBM zwolni pracowników zatrudnionych w Rosji.

Likwidacja oznacza po prostu, że ​​IBM zwolni pracowników zatrudnionych w Rosji.

Likwidacja oznacza po prostu, że ​​IBM zwolni pracowników zatrudnionych w Rosji. „Ten proces rozpocznie się dzisiaj i spowoduje oddzielenie od naszych lokalnych pracowników. Nasi koledzy w Rosji, nie z własnej winy, znosili miesiące stresu i niepewności. Zdajemy sobie sprawę, że ta wiadomość jest trudna i chcę ich zapewnić, że IBM nadal będzie przy nich stać i podejmie wszelkie rozsądne kroki, aby zapewnić wsparcie i sprawić, by ich przejście było jak najbardziej uporządkowane” – napisał Krishna w notatce.

Firma powiedziała inwestorom, że zaprzestanie prowadzenia interesów z Rosją będzie miało bardzo niewielki wpływ na jej wyniki finansowe. „Rosja jest bardzo niewielką częścią IBM” – powiedział w kwietniu dyrektor finansowy, Jim Kavanaugh, podczas rozmowy o wynikach za pierwszy kwartał. Rosja odpowiadała za około 0,5 procent całkowitych przychodów IBM w zeszłym roku, czyli 300 milionów dolarów z całkowitych przychodów w wysokości 57,4 miliarda dolarów.

IBM ma wielu znanych klientów w Rosji, w tym banki federalne, firmy energetyczne i Koleje Rosyjskie. Firma zorganizowała nawet Think Summit w Moskwie w 2019 roku, podczas którego chwaliła się rosyjskimi klientami. Sytuacja jednak zmieniła się drastycznie 24 lutego tego roku i od marca firma przestała dostarczać „towary, części, oprogramowanie, usługi, doradztwo i technologię” rosyjskim firmom.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: IBM zwalnia wszystkich pracowników w Rosji

 0