Ile może kosztować Nintendo Switch 2? Są też nowe przecieki dotyczące specyfikacji

Ile może kosztować Nintendo Switch 2? Są też nowe przecieki dotyczące specyfikacji

Co jakiś czas w temacie konsoli Switch 2 pojawiają się nowe niepotwierdzone informacje. Według tych najnowszych Nintendo prawdopodobnie postawi na 8 nm proces litograficzny. Już teraz mówi się także o cenie, na jaką może zdecydować się producent.

Nintendo Switch 2 - kolejne przecieki o specyfikacji

Na premierę następcy konsoli Switch prawdopodobnie poczekamy jeszcze do przyszłego roku. Mimo to nie brakuje plotek, przecieków czy też spekulacji na temat nowego produktu od Nintendo. Teraz sprawę poruszył twórca z kanału Moore's Law Is Dead, na którym już niezliczoną ilość razy publikowane były przecieki dotyczące sprzętu komputerowego. W nowym materiale przedstawione zostały informacje pochodzące ze źródeł w NVIDII. Od razu należy przypomnieć, że to właśnie NVIDIA ma odpowiadać za układ SoC dla konsoli Switch 2. Dokładniej mówiąc, Nintendo miało postawić na chip o nazwie T239. Ma on zapewniać 12 rdzeni Cortex-A78AE, obsługę pamięci LPDDR5, układ graficzny GA10B (wykonany w architekturze Ampere) oraz 2048 rdzeni CUDA. 

Według jednego z informatorów proces 8 nm Samsunga będzie idealnym wyborem dla Nintendo ze względu na najlepszy stosunek "ceny do tranzystora" jeśli chodzi o dostępne na rynku procesy litograficzne.

Według jednego z informatorów proces 8 nm Samsunga będzie idealnym wyborem dla Nintendo ze względu na najlepszy stosunek "ceny do tranzystora" jeśli chodzi o dostępne na rynku procesy litograficzne. Informator zwraca również uwagę, że z użyciem 128-bitowej szyny LPDDR5, Nintendo może wybrać dla SoC kilka wersji pamięciowych, czyli 8 GB, 12 GB, a nawet 16 GB.

Za procesor chciało odpowiadać AMD

Kolejne Źródło w NVIDII zdradziło, że informacje na temat układu T239, które wyciekły są niemalże w pełni poprawnym podsumowaniem na temat procesora, jaki znajdzie się w Switch 2. Oznaczałoby to, że informacje z września ubiegłego roku były zgodne z prawdą. A przypomnijmy, że również w nich znalazła się wzmianka o 8 nm procesie Samsunga. Drugi informator ujawnił również, że Nintendo były prezentowane różne opcje. NVIDIA zaproponowała nawet wykorzystanie architektury Lovelace stosowanej w obecnych kartach z rodziny GeForce RTX 40. Mimo to Nintendo i tak wybrało dostosowaną pod względem kosztu wersję układu Jetson Orin. Sam Orin dla Nintendo ma oferować poprawki w kwestii efektywności względem Ada Lovelace oraz kilka innych ulepszeń.

Co ciekawe, za chip napędzający konsolę Switch 2 mogło odpowiadać AMD. Czerwoni bardzo mocno chcieli wygrać z NVIDIĄ w tej kwestii, jednak finalnie skończyło się tak, że to Zieloni odpowiadają za SoC dla nadchodzącej konsoli od Nintendo. Cóż, być może na decyzji zaważył fakt wcześniejszej współpracy z NVIDIĄ.

Ile może kosztować konsola?

Według Youtubera, Nintendo Switch 2 będzie najpewniej kosztować pomiędzy 399 a 499 dolarów. Patrząc na ceny niektórych handheldów, takie 399 dolarów nie wydaje się wcale złą kwotą. Oczywiście należy pamiętać, że to wyłącznie spekulacje, a Nintendo zapewne ustali finalną cenę w okolicach premiery. Czyli kiedy? Obecnie mówi się, że premiera, która miała odbyć się jeszcze w tym roku została przesunięta na pierwszy kwartał 2025 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile może kosztować Nintendo Switch 2? Są też nowe przecieki dotyczące specyfikacji

 0