Intel Arc A40 Pro - karta graficzna zarejestrowana w koreańskim urzędzie

Intel Arc A40 Pro - karta graficzna zarejestrowana w koreańskim urzędzie

Premiera pierwszych stacjonarnych kart graficznych Intela dla graczy zbliża się dużymi krokami (dziś powinny pojawić się pierwsze recenzje modelu Arc A380), ale wygląda na to, że Niebiescy szykują także swoje GPU dla stacjonarnych stacji roboczych.

Jak donosi VideoCardz, ,a stronie internetowej South Korean National Radio Research Agency (RRA) można znaleźć certyfikat dla nowego GPU z rodziny Arc. Model ten nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale wydaje się, że jest to zwiastun desktopowej karty graficznej opartej na serii Alchemist, ale dla stacji roboczych.

Wygląda na to, że Niebiescy szykują także swoje GPU dla stacjonarnych stacji roboczych.

Intel Arc A40 Pro - karta graficzna zarejestrowana w koreańskim urzędzie

Intel jak na razie nie ogłosił żadnego modelu GPU z serii A4, dlatego pojawienie się na horyzoncie takiej grafiki jest sporym zaskoczeniem. Wcześniej pojawiały się jednak na stronach producentów grafiki A30M lub A40M Pro, ale to mobilne GPU. A40 Pro to z kolei pierwsza stacjonarna grafika Intela dla stacji roboczych, ale mowa tu o bardzo podstawowym rozwiązaniu. Już mobilna karta A40M zestawiana była z RTX A1000 firmy NVIDIA, który jest jednym z najwolniejszych GPU dla stacji roboczych.

Oficjalna premiera procesorów graficznych Arc dla stacji roboczych miała nastąpić w trzecim kwartale. Jednak Intel w ostatniej chwili zaliczył opóźnienie GPU Arc z praktycznie wszystkich segmentów, poza mobilną kartą A350M, która zadebiutowała w bardzo ograniczonej formie pod koniec pierwszego kwartału. Z kolei budżetowy model Arc A380 dla desktopów pojawi się dopiero w tym tygodniu, czyli pod koniec drugiego kwartału.

Według ostatniego zaktualizowanego harmonogramu firmy, karty dla stacji roboczych pojawią się w trzecim kwartale tego roku. Tym samym, jeśli producent podtrzyma tradycję, spodziewamy się, że A40 Pro nie zadebiutuje szybciej niż pod koniec września. To jednak tylko spekulacje i musimy poczekać na jakieś oficjalne informacje ze strony giganta z Santa Clara. Jak na razie jednak karty graficzne Intela nie zachwycają swoimi możliwościami i trudno spodziewać się, by w tym przypadku było inaczej. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc A40 Pro - karta graficzna zarejestrowana w koreańskim urzędzie

 0