Intel Arc - karty, których nikt nie chce. Producenci wstrzymują produkcję

Intel Arc - karty, których nikt nie chce. Producenci wstrzymują produkcję

Karty Intel Arc nie mają łatwego startu. Niedopracowane sterowniki i niższa od konkurencji wydajność powodują, że recenzenci nie oszczędzają tych produktów. Problemy Intela są jednak poważniejsze, bo z produkcji podobno wycofują się partnerzy.

Wiele osób czekało, aż Intel wreszcie wprowadzi karty Arc na rynek. Nikt nie spodziewał się, żadnych rewolucji, ale chociaż konkurencyjnych produktów, które mogłyby przełamać duopol AMD i NVIDII. Niestety recenzje pokazują, że produkt jest niedopracowany i w żaden sposób nie może konkurować z Radeonami i GeForcami. Sytuacja jest tak zła, że podobno nawet partnerzy Intela nie chcą tych kart. Igor Wallossek z Igor's Lab pisze, że rozmawiał z niektórymi dealerami, dystrybutorami i producentami na temat kart Arc Intela i wszystkich łączy jedno - nie interesują ich te produkty. W przeciwieństwie do Nvidii i AMD, Intel albo nie mógł, albo nie chciał dać żadnych gwarancji cenowych, a polityka dotycząca RMA i zwrotów była znacznie gorsza niż u jego konkurentów, przez co karty nie dość, że mniej wydajne, to jeszcze mają znacznie gorsze zaplecze. Wallossek zauważa, że ​​Intel wydaje się skupiać na klientach OEM i producentach gotowych zestawów, odpuszczając rynek detaliczny. Warto podkreślić, że podobno jeden z dużych partnerów całkowicie wstrzymał produkcję kart Arc, mając obawy o jakość produktu.

Intel Arc - karty na które czekało wielu, a teraz nikt ich nie chce. Niestety Intel tym razem zawiódł.

Dyrektor generalny Pat Gelsinger ujawnił, że firma nie zrealizuje w tym roku swojego wewnętrznego celu sprzedażowego, który wynosił cztery miliony układów graficznych Arc. Mówił również o problemach ze sterownikami, na które skarżyło się tak wielu recenzentów. „Pomyśleliśmy, że będziemy w stanie wykorzystać zintegrowany pakiet oprogramowania graficznego, który był całkowicie nieodpowiedni do poziomu wydajności, kompatybilności z grami itp., których potrzebowaliśmy” – powiedział Gelsinger.

Niektórzy w branży twierdzą, że Intel chce odpuścić dalszą walkę ze względu na ogromne koszty (grupa Accelerated Computing Systems and Graphics Group (AXG) odnotowała stratę operacyjną w wysokości 507 milionów dolarów w poprzednim kwartale), a także brak zainteresowania i krytyczne recenzje. Jest to jednak skrajny scenariusz i liczymy, że Intel wyciągnie bolesną lekcję z tej nieudanej premiery i zdoła nas jeszcze zaskoczyć w segmencie kart graficznych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc - karty, których nikt nie chce. Producenci wstrzymują produkcję

 0