Intel ma problem z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników. Firma łagodzi zasady zatrudniania

Intel ma problem z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników. Firma łagodzi zasady zatrudniania

Podczas rządów byłego CEO Intela -  Briana Krzanicha - firma  zwolniła 13000 pracowników w przeciągu kilku  miesięcy pomiędzy  2015 a 2016 rokiem.  Krzanich przeforsował również kontrowersyjną politykę zakazu ponownego zatrudniania, co odcięło Intela od wielu pracowników już na stałe. Decyzja ta właśnie została uchylona.

Intel podobno znalazł się w trudnej sytuacji kadrowej.  Firma potrzebuje tysięcy pracowników, co spowodowane jest m.in. postępującą ekspansją i budową nowych fabryk.  Doświadczeni  pracownicy są na wagę złota, jednak osoby zwolnione w czasach poprzedniego szefa miały zamkniętą furtkę powrotną. Polityka Krzanicha była niewygodna nie  tylko dla byłych pracowników, ale również dla kierownictwa, które nie mogło obsadzać stanowisk sprawdzonymi i zaufanymi dawnymi kolegami z pracy. Krzanich motywował jednak  swoje  działania mówiąc: „Próbujemy zbudować inną firmę. Nie organizujesz zmian, robiąc rzeczy w ten sam sposób”.

Intel prowadzi wzmożoną rekrutację pracowników  i likwiduje kontrowersyjną politykę zakazu ponownego  zatrudniania,  którą wprowadził  Brian Krzanich podczas masowych zwolnień na przełomie lat 2015 i 2016.

Placówka Intela w Oregonie. fot:  Sam Beebe, Ecotrust, Wikpedia

Intel ma jednak problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych  pracowników,  a u władzy jest Pat  Gelsinger, który w wielu kwestiach ma całkowicie odmienne podejście niż Krzanich, w związku z  czym, zakaz  ponownego zatrudniania został zniesiony. „Od restrukturyzacji 2015/2016 minęło wiele lat i osoby, których to dotyczy, mogą mieć nowe i dodatkowe umiejętności, które są cenne dla obecnych strategii biznesowych Intela” - powiedział rzecznik firmy i dodał, że większość osób dotkniętych masowymi zwolnieniami zainicjowanymi siedem lat temu będzie mogła ubiegać się o obecne wakaty.

Jak zauważa Tom's Hardware, działania Intela są dość zastanawiające w obliczu konkurencji. NVIDIA prowadzi działania odwrotne i spowalnia  rekrutację z  powodu m.in. rosnącej inflacji i obaw o spowolnienie rynku.  Najwyraźniej Intel ma  zupełnie inne oczekiwania i prognozy długoterminowe.

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel ma problem z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników. Firma łagodzi zasady zatrudniania

 0