Intel potwierdza opóźnienie desktopowych kart Arc. Na premierę będą dostępne tylko w Chinach

Intel potwierdza opóźnienie desktopowych kart Arc. Na premierę będą dostępne tylko w Chinach

Jak poinformował serwis Videocardz, ostatnie plotki okazały się prawdziwe, gdyż Intel przyznaje, że desktopowe karty graficzne Arc zaliczą opóźnienie, co wynika z problemów ze sterownikami. Co więcej jednak, te na starcie mają być dostępne wyłącznie na rynku chińskim, co jest niezwykle rozczarowującą informacją dla osób wyczekujących ich debiutu w innych regionach świata. 

Jeśli zastanawialiście się nad zakupem GPU Intel Arc, prawdopodobnie nadszedł czas, by skusić się na konkurencyjną ofertę, w innym wypadku wymagana będzie duża cierpliwość. Jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych premier na rynku PC zalicza kolejne opóźnienie, co Intel stara się sprzedać jako ograniczoną premierę w niektórych regionach. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w przypadku mobilnych kart Arc, bo jak na razie dostępne jest tylko jedno GPU w ramach jednego laptopa Samsunga dostępnego w Korei Południowej. Teraz dowiadujemy się, że stacjonarne karty graficzne Arc na początku dostępne będą tylko dla chińskich producentów OEM.

Jeśli zastanawialiście się nad zakupem GPU Intel Arc, prawdopodobnie nadszedł czas, by skusić się na konkurencyjną ofertę...

W drugim kwartale wprowadzimy nasze podstawowe produkty Intel Arc z serii A do komputerów stacjonarnych (A3) najpierw w Chinach za pośrednictwem producentów systemów i producentów OEM. [...] Naszym następnym krokiem będzie skalowanie tych produktów na całym świecie. Wprowadzenie kart Intel Arc A5 i A7 do komputerów stacjonarnych rozpocznie się na całym świecie przez producentów OEM i integratorów systemów jeszcze tego lata, a następnie rozpoczniemy sprzedaż komponentów w kanałach na całym świecie.

Co więcej, Intel przyznaje, że komputery z tymi GPU będą dostępne wyłącznie na chińskim rynku detalicznym, a dopiero później spodziewać możemy się szerszej premiery. Firma potwierdza, że ​​producenci OEM i integratorzy systemów będą traktowani priorytetowo „pod koniec tego lata”, podczas gdy sprzedaż komponentów na całym świecie ma nastąpić w późniejszym terminie. Kiedy dokładnie? Tego jeszcze nie wiemy, ale zapewne nie szybciej niż na jesieni, a wtedy na rynku pojawią się już nowe generacje od konkurencji, czyli NVIDIA GeForce RTX 40 i AMD Radeon RX 7000, które zapewne będą znacznie lepszą opcją. 

Intel określa to jako „podejście rozłożone” do wypuszczania swoich grafik i chociaż mało kto zakładał, że Intel od razu wypuści całą ofertę swoich GPU Alchemist, ale raczej nikt nie spodziewał się, że te trafią na premierę tylko do Chin. Co więcej, Intel powinien komunikować to od początku, a nie dopiero teraz. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel potwierdza opóźnienie desktopowych kart Arc. Na premierę będą dostępne tylko w Chinach

 0