Intel w opałach? Pojawiły się problemy z dostawami procesora Core i9-9900K

Intel w opałach? Pojawiły się problemy z dostawami procesora Core i9-9900K

Na serię najnowszych procesorów Intel Core 9000 czeka cały świat, a jej premiera nastąpi już jutro, 19 października. W związku z tym w internecie zaczną się pojawiać recenzje branżowych portali i wówczas przekonamy się, czy procesory Niebieskich są faktycznie tak dobre, jak je niektórzy malują w przedpremierowych przeciekach. Niestety w sieci pojawiają się też dość niepokojące doniesienia, płynące głównie z Wielkiej Brytanii, jakoby najwydajniejszy, a zarazem najdroższy układ z nowej rodziny, czyli Intel Core i9-9900K, zaliczy pewne opóźnienie w dostawach. Wiele sklepów na terenie Anglii rozesłało bowiem do klientów składających wstępne zamówienia wiadomość, iż wspomniany procesor zostanie im dostarczony z dwu- lub nawet trzytygodniowym opóźnieniem.

Wiele brytyjskich sklepów boryka się z problemami z dostępnością procesora Intel Core i9-9900K, w związku z czym nastąpi opóźnienie w realizacji zamówień.

Intel w opałach? Pojawiły się problemy z dostawami procesora Core i9-9900K

Przykładowo brytyjski Scan UK zmienił termin realizacji zamówień na 31 października, z kolei Ebuyer i największy sklep Overclockers UK liczą, że CPU trafią do nich 26 października. Na forum internetowym przedstawiciel Overclockers UK potwierdził, że sklep ma dostęp do zapasów wersji OEM i proponuje niecierpliwym klientom zamianę właśnie na to wydanie. Niestety OEM posiada krótszą od proponowanej w ramach tradycyjnego BOX-a gwarancję, a CPU nie zapakowano w odpowiednio stylizowane opakowanie. Warto podkreślić, że OEM i9-9900K będzie dostępny jeszcze dzisiaj. Natomiast niemiecki CaseKing.de w ogóle nie informuje o ewentualnym uruchomieniu sprzedaży pudełkowych kopii nowych CPU. Chociaż kłopoty obejmują przede wszystkim teren Wielkiej Brytanii, to prawdopodobnie pojawią się także w wielu pozostałych krajach.

Cała sytuacja wynika zapewne z problemów Intela z produkcją procesorów, o których wielokrotnie informowaliśmy. Powtórzył się przy okazji scenariusz towarzyszący debiutowi CPU ósmej generacji, Coffee Lake. Z całej sytuacji najbardziej zadowolone wydaje się AMD, które w przeciwieństwie do Niebieskich ogłosiło obniżkę cen swoich układów z serii Ryzen 2000, co powinno dać branży szansę na złapanie oddechu i równie interesującą alternatywę. Oby Intel szybko uporał się z wszelkimi problemami i dostarczył odpowiednie partie Intelów dziewiątej generacji, zaspokajając tym samym popyt. Oczywiście jak rozwinie się sytuacja, przekonamy się dopiero w nadchodzących tygodniach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel w opałach? Pojawiły się problemy z dostawami procesora Core i9-9900K

 0