Internet od Starlink oferuje świetne prędkości. W Niemczech użytkownik osiągnął ponad 550 Mb/s

Internet od Starlink oferuje świetne prędkości. W Niemczech użytkownik osiągnął ponad 550 Mb/s

Usługa dostępu do internetu satelitarnego Starlink od SpaceX przekroczyła 500Mbps prędkości pobierania w teście przeprowadzonym w Niemczech. Jest to jeden z najwyższych wyników dla Starlink, jaki się dotąd pojawił, mimo że usługa jest nadal w fazie testów beta, a SpaceX wciąż buduje swój gwiezdny pociąg, nieustannie wysyłając na orbitę nowe satelity. Dzięki regularnemu wypuszczaniu satelitów przez SpaceX i uaktualnianiu swojej sieci, użytkownicy w Stanach Zjednoczonych chwalą się imponującymi wynikami prędkości pobierania Starlink - powyżej 200 Mb/s. To jednak niewiele w porównaniu do ostatniego wyniku opublikowanego przez użytkownika z z Kassel w Niemczech, który podzielił się swoimi wynikami na forum Reddit.

Starlink oferuje naprawdę szybkie łącze internetowe - jednak prędkość jest uzależniona od wielu czynników, jak choćby ilość użytkowników. W Niemczech najnowsze testy pokazują prędkości powyżej 550 Mb/s.

Pierwszy test  szybkości przeprowadzony w portalu Speedtest wykazał, że Starlink pobierał dane z oszałamiającą szybkością 542 Mb/s. Towarzyszyła temu prędkość wysyłania 38,8 Mb/s, a co ważniejsze, opóźnienie wynosiło zaledwie 9 milisekund. Kolejny test przeprowadzony godzinę później wykazał jeszcze bardziej niezwykłe wyniki, ponieważ usługa osiągnęła prędkość pobierania 560 Mb/s, ale opóźnienie wzrosło nieznacznie do 13 milisekund. Użytkownicy poprosili o weryfikację testu i ponowne przeprowadzenie po wyczyszczeniu przeglądarki, jednak wyniki się nie zmieniły.

 Ściągasz pirackie pliki przez Starlink Elona Muska? Najpierw dostaniesz ostrzeżenie od SpaceX...

Ponieważ każdy satelita Starlink ma ograniczoną przepustowość, prędkość, jakiej może doświadczyć użytkownik, zależy od kilku czynników. Pierwszą z nich jest liczba innych użytkowników w tej samej "powłoce", czyli regionie objętym przez grupę satelitów. Drugi zależy od tego, czy na orbicie znajdują się satelity, a na prędkości mogą mieć również wpływ sieci naziemne, które są ostatecznie odpowiedzialne za przesyłanie danych z i do serwerów internetowych. Wprowadzając drugą generację satelitów Starlink, SpaceX planuje częściowo usunąć sieci naziemne z równania. Satelity te będą wyposażone w łącza laserowe zapewniające łączność między nimi.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Internet od Starlink oferuje świetne prędkości. W Niemczech użytkownik osiągnął ponad 550 Mb/s

 0