iOS 16 przyniesie nową funkcję baterii, która powinna być dostępna od dawna

iOS 16 przyniesie nową funkcję baterii, która powinna być dostępna od dawna

Firma Apple udostępniła deweloperom piątą wersję bety systemu iOS 16 w celach testowych. Nadchodząca, duża aktualizacja dla iPhone'ów przyniesie szereg nowych funkcjonalności. Jedną z nich ma być dodanie opcji wyświetlania procentowego poziomu baterii na górnym pasku. We wspomnianej becie, informacja na temat naładowania smartfona wyrażona w procentach jest wyświetlana wewnątrz ikony baterii.

Już za niedługo posiadacze iPhone'ów 8 i nowszych będą mogli zainstalować kolejną duża aktualizację systemu operacyjnego iOS. Nowości ma być sporo. Oprócz szeregu funkcjonalności, pojawić mają się także większe opcje personalizacjo smartfona. Osoby testujące najnowsze oprogramowanie iOS w wersji 16 mogą pobrać teraz wersję beta 5, która przynosi kilka zmian. Jedną z nich jest chociażby wyświetlanie procentowego poziomu naładowania baterii już na pasku górnym. Oznacza to, że użytkownicy nie będą musieli ściągać belki z ustawieniami, aby zobaczyć dokładny stan akumulatora. Wartość wyrażona w procentach ma pojawić się wewnątrz ikony baterii.

W najnowszej wersji beta systemu iOS 16 pojawiła się opcja wyświetlania poziomu naładowania baterii, wyrażonego w procentach już na ekranie głównym. Co ciekawe, cześć urządzeń może nie wspierać tej funkcji.

Apple iPhone - bateria

Wspomniana opcja z pewnością ucieszy znaczne grono użytkowników smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy będą mogli z owego rozwiązania skorzystać. Nowy dodatek jest dostępny w seriach iPhone X, iPhone XS, iPhone 12 oraz iPhone 13. Procentów możemy jednak nie zobaczyć na wyświetlaczach iPhone'a XR, iPhone'a 11, iPhone'a 12 mini i iPhone'a 13 mini. Powód nie jest nam niestety znany.

Możliwe, że dotyczy to wyłącznie wersji beta, a finalna wersja iOS 16 wprowadzi omawianą funkcję na wszystkich kompatybilnych urządzeniach. Jeśli jednak nie odpowiadają nam cyferki wewnątrz baterii, możliwe będzie pozbycie się tej opcji w ustawieniach. Trzeba przyznać, że Apple nie pospieszyło się w tym przypadku, jednak lepiej późno niż wcale. Kto z was z chęcią włączy nową funkcję tuż po aktualizacji?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iOS 16 przyniesie nową funkcję baterii, która powinna być dostępna od dawna

 0