iPhone 13 to najlepiej sprzedający się smartfon na świecie. Apple dominuje w zestawieniu

iPhone 13 to najlepiej sprzedający się smartfon na świecie. Apple dominuje w zestawieniu

Kwietniowy raport od Counterpoint Research pokazuje, że iPhone 13, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro i iPhone 12 zajmują cztery pierwsze miejsca w dziesiątce najlepiej sprzedających się smartfonów. Samsung i Redmi to jedyne inne marki, które również znalazły się w pierwszej dziesiątce. Łącznie tych 10 najlepszych modeli miało udział w rynku na poziomie 21 procent całego rynku.

Według najnowszych danych od Counterpoint, iPhone 13 stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie z 5,5 proc. udziałem w rynku. iPhone 13 Pro Max , który jest obecnie najdroższym telefonem iPhone na rynku, zajął drugie miejsce z 3,4-procentowym udziałem w rynku globalnym. iPhone 13 Pro i iPhone 12 zdobyły odpowiednio 1,8 i 1,6 proc. udziałów. iPhone SE 2022 znalazł się również na liście 10 najlepszych, zajmując siódme miejsce z 1,4 procentowym udziałem, co sprawia, że jest to piąte urządzenie tego producenta pierwszej dziesiątce. 

iPhone'y zajmują 4 pierwsze miejsca na liście najlepiej sprzedających się smartfonów. Oprócz Apple w zestawieniu widnieje tylko Samsung i Redmi.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G i Samsung Galaxy A13 uplasowały się odpowiednio na 5 i 6 miejscu z 1,5 proc. i 1,4 proc. udziałem w sprzedaży. Ponad 50 procent sprzedaży Galaxy A13 pochodzi z łącznie Indii i Ameryki Łacińskiej. Galaxy A03 Core i Galaxy A53 5G znajdują się się na 8 i 9 miejscu z 1,4 proc. i 1,3 proc. A03 Core był najlepiej sprzedającym się smartfonem w cenie hurtowej poniżej 100 USD. Prawie dwie trzecie sprzedaży tego modelu w kwietniu przypadło na Amerykę Środkową.

Redmi Note 11 LTE uplasował się na 10. miejscu, co czyni go jedynym chińskim smartfonem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce z udziałem w rynku na poziomie 1,3 proc. Note 11 LTE również stanowi aż 11 procent całkowitej sprzedaży Xiaomi. Raport wykazuje, że marka boryka się z problemami z zaopatrzeniem, a jej ogólna sprzedaż spadła o około 25 procent w porównaniu z kwietniem 2021 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 13 to najlepiej sprzedający się smartfon na świecie. Apple dominuje w zestawieniu

 0