iPhone 14 może być droższy niż iPhone 13

iPhone 14 może być droższy niż iPhone 13

Od dawna spekuluje się, że iPhone'y 14 będą droższe od poprzedników z ceną minimalną 799 dolarów w przypadku podstawowego modelu. Niestety nic nie zapowiada, by był to jedynie smutny żart ekspertów.

Na początku 2022 roku LeaksApplePro ujawnił ceny iPhone'ów 14 - 799 USD za standardową wersję i do 1199 dolarów amerykańskich za wariant iPhone 14 Pro Max. Wzrosty mają wynieść ok. 100 USD w porównaniu do iPhone'ów 13. Jednak według Chrisa Caso z Raymond James Investment Services poza Stanami Zjednoczonymi nastąpią większe podwyżki. Cytowany przez PED30, Caso twierdzi, że Apple może być zmuszone do poniesienia wartości iPhone'ów 14 w walutach, które osłabły w stosunku do dolara amerykańskiego. Chodzi o Europę oraz Wielką Brytanię. Producent w jakiś sposób zabezpiecza się przed wahaniami kursów, lecz tu musi walczyć z rosnącą inflacją w USA, Unii Europejskiej i na wyspach brytyjskich.

Ceny iPhone'ów 14 mogą wzrosnąć jeszcze bardziej poza Stanami Zjednoczonymi.

Bazując na aktualnych kursach walut wydaje się, że podstawowy iPhone 14 będzie sprzedawany w strefie euro za około 910 euro plus VAT. iPhone'a 14 Max może zostać wyceniony na ponad 1020 euro z uwzględnieniem podatku VAT, z kolei iPhone 14 Pro Max kupimy za 1350 euro. Do sytuacji w jakimś stopniu przyczynia się również wojna Rosji z Ukrainą. Są to nieoficjalne cenniki, należy więc podchodzić do nich z dystansem licząc, że gigant z Cupertino ostatecznie nie podniesie cen czternastek. Jeśli kursy wymiany nie ulegną zmianie do jesieni, wówczas Apple zapewne będzie zmuszone do radykalnego kroku. iPhone'y 14 zostaną zapowiedziane jesienią bieżącego roku, aczkolwiek bez modelu iPhone 14 mini.

iPhone 14 dostanie nowy układ A16 Bionic, chociaż obejmie on jedynie modele Phone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. iPhone 14 oraz iPhone 14 Max otrzymają starszy układ A15 Bionic Źródło tej informacji, analityk TF International Securities Ming-Chi Kuo nie zdradził, dlaczego dwie wersje zostaną wyposażone w starszy układ, ale zapewne chodzi o trwający niedobór chipów. Ponadto wewnątrz znajdziemy więcej pamięci RAM (6 GB), lecz nie wszystkie czternastki będą zawierały identyczne moduły pamięci. Przeczy to wcześniejszym doniesieniom zakładającym użycie 8 GB pamięci RAM.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 14 może być droższy niż iPhone 13

 0