iPhone 14 Pro przynosi znaczące korzyści w kwestii prędkości sieci 5G

iPhone 14 Pro przynosi znaczące korzyści w kwestii prędkości sieci 5G

iPhone 14 Pro pokazuje w teście łączności SpeedSmart znaczną poprawę prędkości sieci 5G na terenie Stanów Zjednoczonych. Korzyści wynikają z zastosowaniu zupełnie nowego modemu, Snapdragon X65. Prędkości w sieci T-Mobile wynosiły nawet 255,9 Mb/s dla pobierania. Dla porównania, iPhone 13 Pro mógł się pochwalić wynikiem zaledwie 173,8 Mb/s. W Verizon Wireless różnice na korzyść nowego smartfona od Apple wynoszą około 40%.

Podczas prezentacji nowych iPhone'ów, Apple pochwaliło się światu wprowadzeniem takich rozwiązań, jak Dynamic Island, czy Always-On. Wspomniano także o lepszych aparatach. Firma z Cupertino nie napomknęła jednak nic na temat jednej z ważniejszych zmian w kwestii łączności. Niedawno wprowadzone na rynek iPhone'y 14 Pro wyposażono w zupełnie nowy modem od Qualcomma, który zapewnia znacznie lepsze osiągi. Jak wynika z testów SpeedSmart, prędkości 5G uległy znaczącej poprawie zarówno w sieci T-Mobile, jak i Verizon Wireless na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystko dzięki wykorzystaniu modemu Snapdragon X65. Jeśli chodzi o wyniki, to w T-Mobile, iPhone 14 Pro osiągnął 255,9 Mb/s pobierania. Jego poprzedni, iPhone 13 Pro, był w stanie zapewnić tylko 173,8 Mb/s. Mówimy zatem o około 47% wzroście.

Jak wskazują testy SpeedSmart, iPhone 14 Pro, dzięki wykorzystaniu nowego modemu Qualcomm Snapdragon X65, zapewnia znacznie lepsze prędkości sieci 5G niż jego poprzednik.

iPhone 14 Pro prędkości 5G

Testy w Verizon Wireless pokazują już nieco mniejszą niż poprzednio, jednak i tak zauważalną różnicę. Model iPhone 14 Pro pobierał pliki z prędkością 175,6 Mb/s. Dla iPhone'a 13 Pro było to już 126,3 Mb/s. To wciąż o około 40% lepszy wynik. Korzyści z wykorzystania technologii Qualcomma widoczne są również przy wysyłaniu. W T-Mobile sięgają one 25%, a w Verizon Wireless 26%.

Wcześniej krążyły pogłoski, że Apple chce się uniezależnić od modemów Qualcomma, projektując swoje własne rozwiązania w tej kwestii. Mówiono nawet, że seria iPhone 14 będzie korzystać już z technologii od Apple. Jak widzimy, finalnie wyszło inaczej, ale chyba nikt nie może narzekać na możliwości modemu Snapdragon X65.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 14 Pro przynosi znaczące korzyści w kwestii prędkości sieci 5G

 0