iPhone 15 ma stracić ten element. Fani produktów Apple mogą nie być zadowoleni ze zmiany

iPhone 15 ma stracić ten element. Fani produktów Apple mogą nie być zadowoleni ze zmiany

iPhone'y tak jak inne smartfony posiadają fizyczne przyciski. Wskazuje się jednak, że iPhone 14 to ostatnia generacja wyposażona w ów element, a przyszłoroczna edycja będzie stawiać całkowicie na dotykowe sterowanie.

Chociaż współczesne smartfony nie zawierają fizycznej klawiatury czy wielu innych przycisków, nadal znajdziemy przyciski zasilania czy głośności. Nie inaczej jest w przypadku iPhone'ów, aczkolwiek Apple ma odejść od tego rozwiązania w następnej generacji. Analityk Ming-Chi Kuo ujawnił, że amerykański producent może zrezygnować z fizycznych przycisków zasilania oraz głośności w najwydajniejszych modelach od iPhone 15 Pro wzwyż. Dotykowe przyciski zastąpiłoby Apple Taptic Engine. Działałby on podobnie jak przycisk Home w iPhone 7, iPhone SE lub gładzik w MacBookach. Takie narzędzie znajdziemy, chociażby w HTC U12.

Nowa generacja iPhone'ów ma zostać pozbawiona fizycznych przycisków, które zastąpi technologia Taptic Engine, czyli narzędzie, które emituje delikatne kliknięcia.

Powierzchnia na smartfonie posiada sensor dotykowy z czujnikiem nacisku zintegrowany z silnikiem wibracyjnym emitującym delikatne kliknięcia. Jeżeli doniesienia są prawdziwe wówczas Apple zwiększy liczbę silników Taptic stosowanych w każdym iPhone Pro z jednego do trzech. Firmy dostarczające części dla Apple, w tym Luxshare ICT i AAC Technologies, bez wątpienia skorzystaliby na dodatkowych zamówieniach. Taptic Engine istnieje od kilku lat zaś przedsiębiorstwo z Cupertino miało wystarczająco czasu na jego dopracowanie. Korporacja może uznać go za bardziej niezawodne rozwiązanie niż przyciski mechaniczne, a nawet poprawić wodoszczelność sprzętu.

Ciężko ocenić czy przyniesie to jakieś konkretne korzyści dla użytkowników, ale Kuo oczekuje, iż producenci flagowych smartfonów zaczną wykorzystywać przytoczone rozwiązanie także w swoich urządzeniach. To nie jedyna ważna zmiana czekająca na fanów marki. Apple potwierdziło, że dostosuje się do unijnych przepisów i zastąpi autorski port Lighting standardem USB typu C. Apple nie jest jednak zadowolone z wymogów Unii Europejskiej i niewykluczone, iż wersje sprzedawane w krajach członkowskich UE dostaną port USB-C, natomiast w innych regionach kupimy telefony z Lighting.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 15 ma stracić ten element. Fani produktów Apple mogą nie być zadowoleni ze zmiany

 0