iPhone 17 Pro Max ma otrzymać tetrapryzmowy aparat 48 MP

iPhone 17 Pro Max ma otrzymać tetrapryzmowy aparat 48 MP

Jeden z analityków potwierdził, że nie tylko iPhone 16 Pro Max, ale również iPhone 16 Pro otrzyma peryskopowy teleobiektyw zdolny do 5-krotnego przybliżenia optycznego. Analityk przedstawił też swoje zdanie na temat ulepszeń we flagowych iPhone'ach 17.

Parę dni temu dowiedzieliśmy się, że iPhone 16 Pro może być wyposażony w ten sam tetrapryzmowy teleobiektyw, który posiada obecnie wyłącznie iPhone 15 Pro Max. Teraz natomiast znany analityk, Ming-Chi Kuo, przedstawił ciekawe informacje dotyczące aparatów w przyszłorocznej serii iPhone'ów. Oczekuje się, że flagowy reprezentant rodziny iPhone 17 będzie miał ulepszony aparat tetrapryzmowy. Kluczową zmianą w specyfikacji ma być przejście z czujnika 1/3.1" 12 MP CIS na 1/2.6" 48 MP CIS. Zmiany, które zajdą przyczynią się do lepszej jakości zdjęć oraz przybliżenia. 

Kluczową zmianą w specyfikacji ma być przejście z czujnika 1/3.1" 12 MP CIS na 1/2.6" 48 MP CIS.

iPhone Pro

Zdaniem Kuo zarówno iPhone 16 Pro, jak i wersja Pro Max rzeczywiście otrzymają tetrapryzmowy aparat z tą samą specyfikacją, którą ma obiektyw w iPhone 15 Pro Max. Przypomnijmy, że iPhone 15 Pro posiada teleobiektyw 12 MP z 3-krotnym zoomem optycznym. iPhone 15 Pro Max, dzięki zastosowaniu tetrapryzmowego obiektywu peryskopowego, oferuje natomiast 5-krotne przybliżenie optyczne. Nadal jest to jednak aparat o rozdzielczości 12 MP.

Analityk mimo wszystko twierdzi, że nie jest obecnie pewny czy tylko iPhone 17 Pro Max otrzyma ulepszony aparat tetrapryzmowy. Jeśli jednak tak będzie to Kuo zakłada, że oba iPhone'y 18 Pro go "odziedziczą". Niedawno przecieki mówiły, że za produkcję komponentów do peryskopowych aparatów Apple'a odpowiadać będą teraz dwie firmy. Jedna z nich ma już doświadczenie, bo to właśnie jej części znalazły się w iPhone 15 Pro Max. Komponenty od drugiej firmy jak na razie muszą jeszcze przejść testy jakości, choć te podobno idą dobrze.

Seria iPhone 16 zostanie ogłoszona prawdopodobnie już we wrześniu. Od tegorocznych smartfonów Apple'a oczekuje się między innymi nowego procesora A18. Mówi się też o zwiększeniu mocy ładowania zarówno po kablu jak i bezprzewodowo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone 17 Pro Max ma otrzymać tetrapryzmowy aparat 48 MP

 0