iPhone będzie miał nowy sposób pobierania aplikacji. Pierwsza beta iOS 17.5 już dostępna.

iPhone będzie miał nowy sposób pobierania aplikacji. Pierwsza beta iOS 17.5 już dostępna.

Kolejne wydanie systemu iOS 17 zostało właśnie udostępnione deweloperom. Pierwsza beta iOS 17.5 przynosi istotną zmianę w kwestii pobierania aplikacji z innych miejsc niż App Store.

iOS 17.5 - pierwsze wydanie beta z ważną nowością

Aktualizacja iOS 17.4 była dla mieszkańców Unii Europejskiej rewolucyjna. To właśnie ten update przyniósł ważne zmiany dotyczące tego, skąd użytkownicy mogą pobierać aplikacje. Dzięki uaktualnieniu użytkownicy z UE mogli już ściągać aplikacje z innych sklepów. Na tym jednak nie koniec.

Jeszcze w marcu Apple przyznało, że planuje dać również możliwość pobierania aplikacji bezpośrednio ze stron internetowych deweloperów. I to właśnie ta nowość pojawiła się w aktualizacji iOS 17.5.

Jeszcze w marcu Apple przyznało, że planuje dać również możliwość pobierania aplikacji bezpośrednio ze stron internetowych deweloperów. I to właśnie ta nowość pojawiła się w aktualizacji iOS 17.5. Nowa wersja systemu obecnie dostępna jest wyłącznie jako beta i to na dodatek pierwsza. Trochę czasu jeszcze zatem minie nim Apple zdecyduje się udostępnić nową wersję systemu dla wszystkich użytkowników. 

Apple stawia wymagania twórcom chcącym oferować aplikacje na stronach

Wracając jeszcze do możliwości pobierania aplikacji ze stron internetowych, skorzystać z tej opcji będą mogli tylko mieszkańcy UE. Co więcej twórcy będą musieli spełnić pewne wymogi. Jednym z nich jest konieczność bycia członkiem programu Apple Developer przez co najmniej 2 lata z rzędu. Do tego deweloperzy muszą posiadać aplikację, która w poprzednim roku zdobyła ponad milion pierwszych instalacji na systemie iOS w UE. Apple chce także, aby twórcy udostępniali jasne zasady w kwestii gromadzenia danych.

Deweloperzy, którzy spełnią te wymagania dostaną od Apple dostęp do API pozwalającego im na udostępnianie swoich aplikacji na stronach internetowych. Co istotne, appki pobrane tą metodą mają zachować możliwość do bycia zapisanymi w kopii zapasowej oraz będzie można je odtworzyć. Zdaje się więc, że będą one traktowane jak każde inne aplikacje.

Umożliwienie pobierania bezpośrednio ze stron internetowych może być dla twórców oprogramowania jedną z ważniejszych zmian, jakie w ostatnim czasie wprowadza Apple. Pozwoli im to bowiem na generowanie większych zysków, bo aplikacje dostępne na stronach nie będą objęte żadnymi prowizjami Apple. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone będzie miał nowy sposób pobierania aplikacji. Pierwsza beta iOS 17.5 już dostępna.

 0