iPhone czy Android? Kto wymienia częściej telefony?

iPhone czy Android? Kto wymienia częściej telefony?

Wielu ludzi żartuje na temat właścicieli produktów Apple, wytykając im ślepe podążanie "za stadem". Często słyszy się, że czują nieodpartą potrzebę kupowania co roku nowego iPhone'a. Niemniej jednak rzeczywiste dane kłócą się z tą opinią, sugerując, że to użytkownicy Androida częściej dokonują zakupu nowego telefonu.

Właściciele iPhone'ów zwykle trzymają swoje urządzenia dłużej.

Po świecie krążą liczne nieporozumienia w kontekście Apple i jego użytkowników. Na Zachodzie często spotyka się termin "iSheep",  a niechęć wielu osób do Apple widać szczególnie w dyskusjach, gdy wspomina się o produkcie lub usłudze z nadgryzionym jabłkiem. Istnieją twierdzenia, że Apple świadomie przekonuje swoich użytkowników do regularnych wymian sprzętu, a właściciele iPhone'ów ochoczo podążają za tym wezwaniem, co jest porównywane do "posłusznych owiec", które co roku nabywają nowy model iPhone'a. Niemniej jednak, rzeczywistość jest odmienna, a opisane twierdzenia nie znajdują potwierdzenia w faktach. W rzeczywistości to właściciele iPhone'ów wykazują tendencję do dłuższego utrzymywania swoich urządzeń i nie wymieniają ich często na nowe modele.

Wbrew powszechnej opinii fani Apple nie biegną co roku po nowy model iPhone'a.

To ma również swoje uzasadnienie. iPhone'y to urządzenia z wyższej półki, cechujące się imponującą wydajnością, co sprawia, że nawet po wielu latach nie tracą wiele na funkcjonalności. Wystarczy wymienić baterię, aby utrzymać urządzenie w dobrej kondycji przez wiele lat. Ponadto Apple oferuje najdłuższe wsparcie w zakresie aktualizacji oprogramowania, co przekłada się na długą żywotność urządzeń. Aktualizacje dla starszych urządzeń są wydawane nawet po 8 latach od premiery.

Nowe dane opublikowane przez CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) dostarczają jeszcze więcej informacji na ten temat. Okazuje się, że tylko 10% użytkowników iPhone'ów dokonuje corocznej aktualizacji na nowy model, podczas gdy aż 21% użytkowników Androida zmienia swoje urządzenia co roku. 61% kupujących iPhone'a korzystało z jednego modelu przez dwa lata lub dłużej, w przeciwieństwie do tylko 43% użytkowników Androida. Co więcej, 29% użytkowników iPhone'ów utrzymuje swoje urządzenia przez trzy lata lub dłużej, podczas gdy jedynie 21% właścicieli Androida może pochwalić się tak długim okresem użytkowania jednego telefonu.

Popularne przekonania często sugerują, że posiadacze iPhone'ów są zamożniejsi i bardziej zainteresowani nowinkami technologicznymi i stylem, podczas gdy użytkownicy Androida zwracają większą uwagę na aspekty budżetowe. Jednak dane dostarczone przez CIRP zdają się nie potwierdzać tych stereotypów, a istnieje kilka wyjaśnień tego zjawiska. Coroczne premiery iPhone'a stanowią bodziec dla konsumentów do zakupu nowego urządzenia raz w roku. W przypadku ekosystemu Androida, który obejmuje takie marki jak Samsung, Google, Motorola i wiele innych, co roku pojawia się wiele nowych modeli. To daje użytkownikom Androida częstsze okazje do zastanowienia się nad aktualizacją.

To oznacza także, że użytkownicy iPhone'ów generują mniejszą ilość elektrośmieci, ponieważ kupują mniej urządzeń w tym samym okresie czasu. Chociaż same iPhone'y mogą być początkowo droższe od porównywalnych modeli Androida, ich długotrwała wydajność sprawia, że w dłuższej perspektywie mogą okazać się równie opłacalne lub nawet tańsze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone czy Android? Kto wymienia częściej telefony?

 0