Ja, Inkwizytor zaprezentowany na pierwszym materiale z rozgrywki

Ja, Inkwizytor zaprezentowany na pierwszym materiale z rozgrywki

O grze I, the Inquisitor na podstawie książki "Ja, inkwizytor" autorstwa Jacka Piekary słyszymy już od kilku lat, ale w ostatnim czasie docierają do nas już materiały z gry, która nabiera realnych kształtów. Tym razem studio The Dust opublikowało nowy fragment z rozgrywki. 

Za grę I, the Inquisitor odpowiada wrocławskie studio The Dust, które rozpoczynało od gier mobilnych i VR i za sprawą produkcji opartych na inkwizytorskim cyklu Jacka Piekary chce wypłynąć na głębsze wody. Akcja gry (podobnie jak książek) rozgrywa się w alternatywnej historii, gdzie Jezus z Nazaretu zszedł z krzyża, aby ukarać swoich oprawców, a także wszystkich tych, którzy nie uwierzyli jego słowom. W następnych stuleciach jego grupa Inkwizytorów służy jako brutalni egzekutorzy biblijnego prawa. 

Najnowszy materiał trwa 1:40 minuty i pozwala rzucić okiem na świat oraz skrawki rozgrywki.

My wcielamy się w postać Mordimera Madderdina, sługę bożego żyjącego w XVI wieku i od nas zależy, czy okażemy litość grzesznikom, czy ich ukażemy. Producent podkreśla, że zależało im na jak najwierniejszym oddaniu atmosfery, klimatu i nastroju panującego w książkach z tzw. cyklu inkwizytorskiego, którego bohaterem jest tytułowy inkwizytor. Książki z tej serii sprzedały się do tej pory w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy. Co więcej, I, the Inquisitor to dopiero początek, gdyż The Dust ma przygotować nie jedną, a całą serię gier na ich podstawie.

Najnowszy materiał trwa 1:40 minuty i pozwala rzucić okiem na świat oraz skrawki rozgrywki. Trudno nie zauważyć, że pod względem oprawy graficznej I, the Inquisitor nie reprezentuje najwyższego poziomu i widać, że gra opracowywana była na poprzednią generację. Na pewno nie będzie to gra AAA, ale wydaje się, że braki techniczne może nadrabiać gęstym, brudnym klimatem, z którego słyną książki. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to mamy do czynienia z tytułem TPP, gdzie nie zabraknie walki bronią białą, prowadzenia śledztw czy elementów nadprzyrodzonych. Mordimer Madderdin potrafi przenosić się między rzeczywistością a Nieświatem, miejscem, w którym szuka odpowiedzi na pytania powstające podczas prowadzonych śledztw. W grze zawitamy do miasteczka o nazwie Koenigstein, podzielonego na pięć różnorodnych dzielnic. Każda z nich będzie się wyróżniać architekturą, klimatem czy mieszkańcami.

Gra zmierza na komputery PC i konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Nie ujawniono jeszcze daty premiery, ale liczymy na debiut do końca roku. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ja, Inkwizytor zaprezentowany na pierwszym materiale z rozgrywki

 0