Tomb Raider i Deus Ex mogą dostać remastery

Tomb Raider i Deus Ex mogą dostać remastery

Square Enix sprzedaje Eidos Montreal i Crystal Dynamics firmie Embracer Group, która jednocześnie przejmuje prawa m.in. do kultowej marki Tomb Raider i już myśli, jak dalej rozwinąć franczyzę.

Embracer Group kupując od Square Enix Eidos Montreal i Crystal Dynamics zyskuje prawa do ważnej dla świata gier serii Tomb Raider. Ostatnie przygody Lary Croft zadebiutowały cztery lata temu, ale następna odsłona jest już w przygotowaniu. To jednak nie wszystko, ponieważ w planach mają być inne projekty. Embracer Group w raporcie finansowym za czwarty kwartał przyznał, iż widzi ogromny potencjał w przejęciu dwóch studiów deweloperskich i myśli zarówno nad opracowaniem sequela jak i spin-offów, remasterów czy remake'ów. Szczegółów nie znamy, lecz pewnie firma chce odświeżyć zakurzone pierwsze części przygód Lary Croft w tym trylogię zapoczątkowaną w 2006 roku przez Tomb Raider: Legend.

Tomb Raider, Deus Ex, Thief i Legacy of Kain mogą dostać odświeżone wersje starszych części.

Remake jedynki mającej swoje lata na karku czy remaster gry sprzed 16 lat byłby ciekawą propozycją dla graczy. Tomb Raider to nie jedyna marka, która może powrócić, ponieważ Embracer Group posiada prawa także do Deus Ex, Thief oraz Legacy of Kain. I w tym przypadku również wskazuje się na remastery czy remake'y. Ostatnia część Deus Exa pojawiła się w 2016 roku i nie odniosła większego sukcesu. Podobnie, jak Thief, który zadebiutował w 2014 roku i od tamtej pory pozostaje w cieniu. Czy jest to dobry moment na przypomnienie o istnieniu tych IP?

Na pierwsze detale należy poczekać jeszcze jakiś czas, bowiem finalizacja transakcji nastąpi w okolicach lipca-września 2022 roku. Warto wspomnieć, że Embracer Group uzyskał już prawa do 50 gier należących do Square Enix Z drugiej strony wydawca zachowa prawa do marek Life is Strange oraz Just Cause. Square Enix chce sprzedać studia deweloperskie za 300 milionów dolarów, co nie jest wysoką ceną biorąc pod uwagę gigantyczne przejęcia, za które odpowiada Microsoft czy Sony. Ten ostatni zapłacił za Bungie i jego franczyzę Destiny za 3,6 miliarda dolarów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tomb Raider i Deus Ex mogą dostać remastery

 0