Karty Gigabyte GeForce RTX 4090 dostępne już w Australii? Poznaliśmy cenę

Karty Gigabyte GeForce RTX 4090 dostępne już w Australii? Poznaliśmy cenę

Do premiery kolejnej generacji kart graficznych NVIDII nie pozostało już wiele czasu. Udowadniają to między innymi najnowsze informacje o wprowadzeniu do oferty australijskich sklepów modeli Gigabyte GeForce RTX 4090. Konstrukcja RTX 4090 GAMING OC została wyceniona na 4270 AUD (około 13650 złotych), a RTX 4090 AORUS Master na 3900 AUD (około 12500 złotych). Są to jednak najpewniej ceny "robocze", które ulegną zmianie tuż po oficjalnym wprowadzeniu kart na rynek.

Jak to zawsze przed premierą kolejnej generacji sprzętu bywa, sieć dosłownie zalewają coraz to nowsze informacje na temat nadchodzących produktów. Po hucznej premierze nowych urządzeń od Apple, fani sprzętu wyczekują teraz ogłoszenia kart graficznych NVIDII z serii RTX 4000. Mimo, że nie poznaliśmy nawet niereferencyjnych modeli, australijskie sklepy wyszły nieco przed szereg, uzupełniają oferty o niezapowiedziane jeszcze konstrukcje Gigabyte GeForce RTX 4090. Wygląda zatem na to, że część sprzedawców aktualizuje już swoje strony internetowe, dodając układy kolejnej generacji NVIDII. Jeden ze wspomnianych sklepów zamieścił model RTX 4090 GAMING OC, który wyceniono na zawrotną kwotę 4270 AUD (około 13650 złotych). Inny wystawił z kolei RTX 4090 w wersji AORUS Master za 3900 AUD (około 12500 złotych).

Australijskie sklepy umieściły na swoich stronach internetowych karty Gigabyte GeForce RTX 4090 wraz z cenami.

Gigabyte RTX 4090

Źródło: Computers Perth

 

Spodziewamy się jednak, że przedstawione kwoty zostały umieszczone tymczasowo, a finalnie ulegną zmianom tuż po oficjalnym wprowadzeniu kart na rynek przez producenta. Jeśli chodzi o końcową wycenę poszczególnych układów następnej generacji, to nawet przecieki nie mówią zbyt wiele. Warto wspomnieć, że NVIDIA nie potwierdziła jeszcze partnerów odpowiedzialnych za niereferencyjne konstrukcje.

Gigabyte RTX 4090

Źródło: PCAOS

 

Mimo wszystko udostępnione przez australijskie sklepy informacje nie są większym zaskoczeniem, ponieważ chyba wszyscy spodziewali się, że Gigabyte będzie produkował swoje autorskie rozwiązania na bazie kart graficznych z rodziny RTX 4000. Takie przygotowania do premiery mogą jednak sugerować, że ta jest znacznie bliżej niż nam się wydaje. Mówi się, że zieloni ogłoszą nową generację już 20 września podczas GTC 2022.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty Gigabyte GeForce RTX 4090 dostępne już w Australii? Poznaliśmy cenę

 0