Karty graficzne AMD Radeon RX 6000 mogą wkrótce doczekać się odświeżenia

Karty graficzne AMD Radeon RX 6000 mogą wkrótce doczekać się odświeżenia

Według informatora ukrywającego się pod nickiem Greymon55, AMD może przygotowywać się do odświeżenia swojej serii desktopowych kart graficznych Radeon RX 6000.

Na targach CES 2022 firma rozszerzyła portfolio mobilnych produktów, wprowadzając swoje pierwsze 6 nm karty klasy podstawowej, czyli modele bazujące na układzie Navi 22 z wyższym TGP oraz odpowiedź na niskonapięciową serię Max-Q NVIDII, czyli Radeony RX 6000S o bardziej restrykcyjnym limicie mocy. To bardzo ważne wydarzenie dla AMD, które dotychczas nie radziło sobie najlepiej na rynku laptopowych GPU i w związku z wypuszczeniem nowych produktów liczy, że ulegnie to zmianie. Część osób podkreśla jednak, że nowe karty mogą powodować nieco zamieszania, ponieważ firma wprowadziła dwie zupełnie nowe podserie produktów w ramach już istniejącej oferty.

Według informatora ukrywającego się pod nickiem Greymon55, AMD może przygotowywać się do odświeżenia swojej serii desktopowych kart graficznych Radeon RX 6000.

AMD seems to be preparing a new version of the RX 6000 series, I don't know the details, maybe an upgrade to 18Gbps?

— Greymon55 (@greymon55) January 17, 2022

Według nowych przecieków z podobną sytuacją możemy mieć do czynienia w przypadku  desktopowej serii Radeon RX 6000, gdzie spodziewać można się odświeżenia wybranych 6 nm GPU z serii Navi 2X i być może modeli o większej mocy, a także kart z szybszymi modułami pamięci. Greymon55 nie podaje jednak szczegółów, ale zwiększenie szybkości VRAM-u wydaje się mieć największy sens, biorąc pod uwagę, że AMD oferuje już karty z pamięcią 18 Gb/s.

Wraz z wprowadzeniem Radeona RX 6500 XT i RX 6400 na początku tego miesiąca, AMD uzupełniło swoją ofertę o budżetowe modele i po raz pierwszy od lat oferuje aż cztery GPU w tej samej architekturze w ramach jednej serii. Szybki rzut oka na pełną gamę Radeonów RX 6000 pokazuje stosunkowo niewielki udział GPU Navi 22. Ten procesor zdaniem Greymon55 może doczekać się 6 nm odświeżenia w pierwszej kolejności (być może już w ramach serii Radeon RX 7000). Na razie radzimy jednak podchodzić do tych informacji jak do typowej plotki, tym bardziej że dotychczas nie było żadnych przecieków pokazujących nowy wariant Navi 22.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne AMD Radeon RX 6000 mogą wkrótce doczekać się odświeżenia

 0