Karty graficzne AMD Radeon RX 7000 z premierą już 3 listopada

Karty graficzne AMD Radeon RX 7000 z premierą już 3 listopada

AMD potwierdziło właśnie premierę swojej nowej generacji kart graficznych. Radeony z serii RX 7000 mają zadebiutować już 3 listopada. Za ogłoszenie tej informacji odpowiada starszy wiceprezes i dyrektor generalny Radeon, Scott Herkelman. Nowe karty czerwonych mają zapewnić ponad 50-precentowy wzrost wydajności na wat w porównaniu do układów bazujących na architekturze RDNA 2.

AMD postanowiło, że nie będzie stać z boku, kiedy konkurencja zaprezentuje nową generację kart graficznych. Na kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem serii NVIDIA GeForce RTX 4000, starszy wiceprezes i dyrektor generalny zespołu Radeon, Scott Herkelman, udostępnił na Twitterze wpis, w którym poinformował o dacie ogólnoświatowej premiery nowych kart od czerwonych. Radeony RX 7000 zadebiutują już 3 listopada. Sam tweet nie zdradza żadnych informacji na ich temat, jednak więcej szczegółów mamy poznać niedługo. Największe zmiany będą dotyczyć oczywiście architektury. Nowe karty AMD będą korzystać z potencjału RDNA 3, a ta ma zapewnić ponad 50% wzrostu wydajności na wat w porównaniu do istniejącej już RDNA 2.

AMD oficjalnie ogłosiło datę premiery kolejnej generacji swoich kart graficznych. Radeony RX 7000 zadebiutują już 3 listopada. Architektura RDNA 3 ma przynieść ponad 50-procentowy wzrost wydajności na wat.

Możemy spodziewać się również 5-nanometrowej litografii, przebudowanej jednostki obliczeniowej, pamięci podręcznej Infinity Cache nowej generacji, ulepszonej techniki śledzenia promieni oraz udoskonaleń w zakresie zarządzania mocą. To tylko kilka z kluczowych zmian wpływających na ogólną poprawę wydajności oraz efektywności energetycznej nadchodzących kart Radeon.

Możemy spodziewać się co najmniej 3 procesorów graficznych RDNA 3, w tym Navi 31 oferującego 12288 procesorów strumieniowych, czyli ponad dwukrotnie więcej niż ma obecnie flagowe GPU RDNA 2 (Navi 21). Zapowiada nam się ciekawe widowisko w świecie kart graficznych. Będzie więc co testować, zarówno z obozu NVIDII, jak i AMD. Planujecie kupić nowe GPU od czerwonych, czy może wyczekujecie propozycji konkurencji?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne AMD Radeon RX 7000 z premierą już 3 listopada

 0