Karty graficzne Arc jednak nie zadebiutują w pierwszym kwartale? Intel usuwa informację ze strony

Karty graficzne Arc jednak nie zadebiutują w pierwszym kwartale? Intel usuwa informację ze strony

Zaledwie kilka dni po ponownym potwierdzeniu swojego planu wypuszczenia samodzielnych kart graficznych Arc Alchemist w pierwszym kwartale tego roku, Intel po cichu usunął ze swojej strony wszelkie wzmianki o tym terminie, pozostawiając jedynie 2022 rok. 

Konferencja prasowa Intela CES 2022 była wypełniona nowymi szczegółami na temat procesorów 12. generacji Core, czyli Alder Lake. Z drugiej strony gracze z niecierpliwością oczekujący informacji na temat GPU Arc otrzymali tylko niejednoznaczne komunikaty o tym, że sample są „wysyłane do producentów OEM” i że premiera „nadchodzi w pierwszym kwartale 2022 roku”, co wiedzieliśmy już wcześniej. Ta druga informacja została jednak dołączona do segmentu mówiącego o laptopach, co sugeruje, że dotyczy tylko premiery mobilnych układów Arc. Co ciekawe, oficjalna strona Arc właśnie otrzymała małą aktualizację. Ku zaskoczeniu spostrzegawczych osób, została z niej usunięta wzmianka o pierwszym kwartale.

Oficjalna strona Intel Arc właśnie otrzymała małą aktualizację. Ku zaskoczeniu spostrzegawczych osób, została z niej usunięta wzmianka o pierwszym kwartale.

Karty graficzne Arc jednak niie zadebiutują w pierwszym kwartale? Intel usuwa informację ze strony

Normalnie można byłoby pomyśleć, że to zwykły błąd, ponieważ strony Intela są nieustannie aktualizowane, ale brak pierwszego kwartału został przeniesiony na inne części strony, co wyraźnie sugeruje, że mamy do czynienia z celowym działaniem. Intel wysyła nam więc sprzeczne sygnały w bardzo krótkim czasie. Zaledwie trzy dni temu firma ogłosiła, że ​​Arc pojawi się w I kwartale 2022 r., by dwa dni później usunąć tę informację ze swojej strony. 

Karty graficzne Arc jednak niie zadebiutują w pierwszym kwartale? Intel usuwa informację ze strony

Entuzjaści i gracze powinni więc wziąć pod uwagę, że karty graficzne Arc mogą nie zadebiutować w pierwszym kwartale, a nawet jeśli premiera się odbędzie, to może być jedynie papierowa. Wcześniejsze plotki sugerowały, że premiery desktopowego Arc powinno się spodziewać w drugim kwartale. Może okazać się jednak, że ten termin obejmie całą serię Arc, choć nie można wykluczać, że desktopowe GPU także zaliczą opóźnienie. 

Według Intela procesory graficzne ARC pojawią się w gotowych laptopach i komputerach stacjonarnych, ale także jako karty rozszerzeń (autorskie  projekty). Podczas konferencji CES 2022 Intel ogłosił swoje nadchodzące wydarzenie VISion na 10 maja i wtedy możemy spodziewać się więcej szczegółów na temat desktopowych GPU. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne Arc jednak nie zadebiutują w pierwszym kwartale? Intel usuwa informację ze strony

 0