Karty graficzne Radeon RX 6000 będą jeszcze droższe. AMD podniosło ceny partnerom

Karty graficzne Radeon RX 6000 będą jeszcze droższe. AMD podniosło ceny partnerom

Ostatnie dane zarówno z rynku europejskiego, jak i amerykańskiego, pokazują, że ceny kart graficznych wciąż rosną, a najnowsze plotki z obozu AMD sugerują, że wkrótce może być jeszcze drożej. Przynajmniej jeśli chodzi o Radeony. 

Z najnowszych doniesień wynika, że AMD poinformowało swoich partnerów, iż zamierza podnieść ceny kart graficznych z serii Radeon RX 6000. Jak przeczytać można na forach Board Channels, AMD zdecydowało się podnieść ceny swojej najnowszej generacji grafik o 10%. Według raportu, karty oparte na architekturze RDNA 2 będą teraz kosztować od 20 do 40 USD więcej. Nowe ceny wejdą w życie wraz z następną dostawą GPU do partnerów AMD, co oznacza, że ​​prawdopodobnie minie tydzień lub dwa, zanim zobaczymy różnicę na sklepowych półkach, jednak producenci mogą wcześniej dostosować swoje ceny.

Z najnowszych doniesień wynika, że AMD poinformowało swoich partnerów, iż zamierza podnieść ceny kart graficznych z serii Radeon RX 6000.

W rzeczywistości seria AMD Radeon RX 6000 odnotowała już 9% wzrost cen w listopadzie w porównaniu z październikiem. Kolejne podwyżki nie są żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że popyt na GPU zwykle wzrasta w okresie świątecznym.

Z doniesień wynika, że przyczyną decyzji AMD jest najnowszy wzrost kosztów wafli krzemowych w ofercie TSMC. Czerwoni jak na razie nie zdecydowali się podnieść cen innych produktów bazujących na tej litografii (TSMC N7), jak np. procesorów z serii Ryzen 5000. Wygląda na to, że najbliższy okres nie będzie najlepszy dla osób polujących na nowe karty graficzne, ale w gruncie rzeczy taki stan trwa już przeszło rok i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miało to ulec zmianie. Wręcz przeciwnie, najbliższe prognozy są bardzo mało optymistyczne. 

Skontaktowaliśmy się z AMD z prośbą o komentarz w tej sprawie, jak tylko otrzymamy odpowiedź, zamieścimy ją w tym newsie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne Radeon RX 6000 będą jeszcze droższe. AMD podniosło ceny partnerom

 0