Keanu Reeves całkowicie zmienia swój punkt widzenia i wkracza do NFT

Keanu Reeves całkowicie zmienia swój punkt widzenia i wkracza do NFT

Keanu Reeves i jego partnerka Alexandra Grant zostali doradcami Futureverse Foundation, fundacji charytatywnej, której celem jest zachęcanie artystów do tworzenia niewymiennych tokenów i sprzedaży ich w metawersum. Jest to dość zaskakujące, bo stosunkowo niedawno aktor wyśmiewał ideę NFT.

Futureverse Foundation to organizacja współpracująca z Non-Fungible Labs i nowozelandzką firmą NFT Fluf World. Celem jest uczynienie metawersum bardziej dostępnym dla ogółu, zwłaszcza tych ze środowisk defaworyzowanych. Działalność ma polegać m.in. na finansowaniu artystów, których prace zostaną przekształcone na niewymienne tokeny. "To jest początek, nadchodzi moment przełomu technologicznego, w którym niektórzy ludzie rozumieją, że są już w metawersie, a niektórzy nie wiedzą, czym jest NFT" – powiedziała Alexandra Grant.

Keanu Reeves najwyraźniej przekonał się do NFT i razem z partnerką zostali doradcami fundacji przekształcającej dzieła artystów na cyfrowe tokeny.

Keanu Reeves jest obecnie bardziej otwarty na ideę NFT. "Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do wysiłków Non-Fungible Labs we współpracy z Alexandrą Grant w celu stworzenia niezwykłego programu i możliwości Futureverse Foundation, wspierającego artystów i twórców na całym świecie" – powiedział aktor w oświadczeniu. Fundacja Futureverse zakłada, że ​​niewymienne tokeny lub NFT mogą być czymś więcej niż instrumentami spekulacyjnymi — że mogą mieć prawdziwą wartość artystyczną i chce udowodnić, że dzieła sztuki mają swój dom w następnej iteracji internetu, często nazywanej Web 3.0.

Nie wiadomo co skłoniło Reeves'a do zmiany poglądów, jednak jego partnerka wydaje się mocno zaangażowana w NFT. Aktor jeszcze w grudniu, śmiał się z idei cyfrowej własności NFT, bo przecież zawartość tokenów można "łatwo odtworzyć". Prosił też, żeby to nie Facebook był twórcą metawersum. Aktor dodał również, że posiada trochę kryptowalut, ale kupionych przez jego znajomego, a on sam nic z nimi nie robi.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Keanu Reeves całkowicie zmienia swój punkt widzenia i wkracza do NFT

 0