Kingston prezentuje dysk DC1000B NVMe SSD (960 GB)

Kingston prezentuje dysk DC1000B NVMe SSD (960 GB)

Kingston DC1000B to dysk SSD M.2 NVMe PCIe klasy Data Center z najnowszym interfejsem Gen 3.0 x 4 PCIe i 64-warstwową pamięcią 3D TLC NAND, który jest dedykowany centrom danych wyposażonym w serwery pracujące pod dużym obciążeniem. Zdaniem producenta sprawdza się w systemach specjalnego przeznaczenia wymagających wysokowydajnego wewnętrznego dysku SSD M.2 zawierającego wbudowane zabezpieczenie na wypadek utraty zasilania (power loss protection, PLP). Dyski SSD M.2 NVMe rozwijają się razem z centrum danych, zapewniając sprawne uruchamianie serwerów oraz pozwalając zaoszczędzić cenne miejsce w przednich wnękach na dyski do przechowywania informacji. Producenci serwerów z grup Whitebox i Tier 1 zaczynają już wyposażać płyty główne serwerów w jedno, a niekiedy dwa gniazda M.2 przeznaczone dla dysków rozruchowych.

Kingston DC1000B to dysk SSD M.2 NVMe PCIe klasy Data Center z najnowszym interfejsem Gen 3.0 x 4 PCIe i 64-warstwową pamięcią 3D TLC NAND, który jest dedykowany centrom danych wyposażonym w serwery pracujące pod dużym obciążeniem.

Kingston prezentuje dysk DC1000B NVMe SSD (960 GB)

Chociaż dyski SSD o rozmiarze M.2 pierwotnie zaprojektowano jako urządzenia klienckie, ich małe gabaryty połączone z wysoką wydajnością sprawiają, że są atrakcyjne również w zastosowaniach serwerowych. Nie wszystkie dyski SSD są sobie równe. Kliencki dysk SSD zainstalowany w systemie serwerowym może wykazywać niedostateczną lub nierówną wydajność. Dyski rozruchowe służą przede wszystkim do uruchamiania systemu operacyjnego, jednak w wielu wypadkach dysk rozruchowy pełni także dodatkowe zadania takie jak rejestrowanie danych aplikacji, albo może być skonfigurowany jako szybka lokalna pamięć podręczna. Z tego względu dysk DC1000B został zaprojektowany pod kątem większej wytrzymałości (0,5 DWPD przez 5 lat), by mógł obsługiwać zarówno system operacyjny, jak i dodatkowe obciążenia związane z rejestrowaniem danych lub funkcjonowaniem pamięci podręcznej.

Dysk DC1000B jest dostępny w wersjach o pojemności 240 GB, 480 GB i 960 GB. Z innej propozycji Kingstona warto wymienić dysk KC2500 — SSD NVMe PCIe nowej generacji, który przeznaczony jest do komputerów w biurach, stacji roboczych oraz systemów do wydajnych obliczeń (HPC). Pracuje on z maksymalną szybkością odczytu 3500 MB/s i zapisu 2900 MB/s. Dzięki wykorzystaniu najnowszego kontrolera Gen 3.0 x4 i 96-warstwowej pamięci NAND 3D TLC zapewnia wysoką wydajność. KC2500 kupimy w wersjach o różnej pojemności, maksymalnie 2 TB.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingston prezentuje dysk DC1000B NVMe SSD (960 GB)

 0