Kojima i NASA nawiązują współpracę i tworzą... kosmiczny zegarek

Kojima i NASA nawiązują współpracę i tworzą... kosmiczny zegarek

NASA i Hideo Kojima postanowili nawiązać współpracę i już samo to wydaje się nietypowe, przez fakt, że agencja kosmiczna łączy siły z twórcą gier. Jeszcze bardziej zaskakuje jednak owoc tej współpracy, którym jest… zegarek.

Po Kojimie można było spodziewać się fascynacji kosmosem, ponieważ maskotką jego studia Kojima Productions jest postać o imieniu Ludens, która nosi skafander kosmiczny i jest astronautą eksplorującym cyfrową przestrzeń. Stąd też postanowił on spróbować swoich sił z NASA. Niemniej jednak raczej nikt nie spodziewał się, że kiedykolwiek otrzymamy zegarek opracowany wspólnie przez oba podmioty. Tym bardziej że mówimy tu o tradycyjnym czasomierzu na rękę o nazwie Space Ludens (nawiązanie do maskotki firmy), a nie wymyślnym smartwatchu napakowanym kosmicznymi technologiami. 

NASA i Hideo Kojima postanowili nawiązać współpracę i już samo to wydaje się nietypowe, przez fakt, że agencja kosmiczna łączy siły z twórcą gier.

Zegarek został zaprojektowany i będzie sprzedawany przez kreatywne studio i firmę Anicorn (producent zegarków), która wcześniej współpracowała z NASA przy innych zegarkach i gadżetach. Design Space Ludens bazuje na wizualnym stylu skafandra kosmicznego Ludensa, z jego szaro-srebrną kolorystyką oraz złotymi śrubami i akcentami. Logo NASA zdobi tarczę zegarka wraz z napisem „Extra-Vehicular Creative Activity Suit”. Poniżej logo Kojima Productions jest wybite na przezroczystej obudowie, przedstawiając koła zębate zegarka.

Chociaż wolelibyśmy, aby Kojima nawiązał współpracę z NASA przy tworzeniu gier, to trzeba przyznać, że Space Ludens wygląda całkiem stylowo i może spodobać się fanom zegarków i nowoczesnych gadżetów. Zegarek zostanie wydany w limitowanych ilościach 27 września. Tylko 600 sztuk będzie dostępnych do kupienia, a 100 z nich zostanie wysłanych z maską w kształcie czaszki widoczną w logo Kojima Productions. Anicorn nie ujawnił jeszcze, ile będzie kosztować to cudo, ale jego poprzednie zegarki dla NASA nie są tanie i kosztują ponad 1000 USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kojima i NASA nawiązują współpracę i tworzą... kosmiczny zegarek

 0