Kolejna papierowa premiera? Największy szwajcarski detalista otrzymał zaledwie 35 sztuk RX 6900 XT

Kolejna papierowa premiera? Największy szwajcarski detalista otrzymał zaledwie 35 sztuk RX 6900 XT

Dziś AMD wypuści swoją flagową kartę graficzną Radeon RX 6900 XT i niestety ta premiera nie będzie się niczym różnić od poprzednich wydarzeń, a może być nawet gorzej. NVIDIA i AMD nie są w stanie nadążyć z produkcją swoich najnowszych konstrukcji. Popyt na wysokiej klasy procesory graficzne znacznie przewyższył w tym roku podaż. Obaj główny dostawcy GPU wreszcie są dla siebie prawdziwą konkurencją w segmencie najwydajniejszych układów, a co gorsza premiery są niemal w tym samym czasie, co powoduje problemy choćby z dostępnością pamięci GDDR6X i GDDR6, co dodatkowo pogłębia pandemia.

Największy szwajcarski sprzedawca podzespołów PC otrzyma zaledwie 35 sztuk kart Radeon RX 6900 XT na premierę.

Premiery NVIDII to była katastrofa i choć AMD wytykało palcem konkurenta, obiecując, że ich premiery nie będą odbywać się tylko na papierze, wszystko wygląda tak samo po obu stronach barykady. W rzeczywistości wielu detalistów wcale nie wprowadzało autorskich wersji Radeona RX 6800, bo jasne było, że i tak się nie pojawią, a sklepy uniknęły w ten sposób gniewu niezadowolonych klientów. Dziś premiera najmocniejszego układu z rodziny i wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejna katastrofa. Największy szwajcarski sprzedawca sprzętu komputerowego Digitec ujawnił, że firma spodziewa się dostawy łącznie 35 kart graficznych Radeon RX 6900 XT na premierę.

Liczba kart jest tak mała, że ​​Digitec zdecydował się na przeprowadzenie loterii. Klienci, którzy chcą wziąć udział, proszeni są o założenie konta i naciśnięcie specjalnego przycisku, który jest widoczny na stronie produktu. "Dowiedzieliśmy się, że otrzymamy 35 sztuk kart AMD RX 6900 XT w wersji referencyjnej. Daty dostaw są obecnie nadal nieznane. Podobnie jak w przypadku AMD Radeon 6800, nie wystarczy kart dla wszystkich" - oświadczył sklep. Jak zauważa portal Videocardz, Szwajcaria jest jednym z najbogatszych krajów w Europie, dlatego popyt na najwyższej klasy karty graficzne Radeon z pewnością będzie wysoki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna papierowa premiera? Największy szwajcarski detalista otrzymał zaledwie 35 sztuk RX 6900 XT

 0