Kolejny Battlefield to podobno hero shooter. Serię czekają duże zmiany

Kolejny Battlefield to podobno hero shooter. Serię czekają duże zmiany

Tegoroczny Battlefield okazał się sporym rozczarowaniem. Po hucznych zapowiedziach i rozbudzonych nadziejach fanów serii koniec końców otrzymaliśmy mocno niedopracowany i chaotyczny produkt (odsyłamy do naszej recenzji Battlefield 2042). EA i DICE uznali najwyraźniej, że czas na duże zmiany.

Zdaje się, że szykują się duże zmiany w ramach Battlefielda i te zapewne nie wszystkim przypadną do gustu. Usunięcie klas i włączenie specjalistów było jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji w Battlefield 2042. Z przecieków wynika, że EA i DICE zamierzają pójść nawet o krok dalej w tym kierunku. Według znawcy branży, Toma Hendersona, następna gra Battlefield jest planowana jako hero shooter, czyli strzelanka pokroju Overwatch czy Apex Legends. Oznacza to praktycznie całkowite odejście od korzeni serii i pójście za najnowszymi trendami. Twórcy zresztą miotają się w ostatnich latach, chcąc podążać za modą, czego dobrym przykładem było wprowadzenie trybu na wzór battle royale, który okazał się umiarkowanym sukcesem.

Według znawcy branży, Toma Hendersona, następna gra Battlefield jest planowana jako hero shooter, czyli strzelanka pokroju Overwatch czy Apex Legends.

Jak powiedział Henderson, następna gra z serii Battlefield (nazwijmy ją na razie Battlefield 2023) nie usunie Specjalistów. Zamiast tego DICE ulepszy ten element, ponieważ gra zmieni się ze swoistego taktycznego shootera stawiającego w dużym stopniu na realizm i ukazanie dużej skali konfliktów zbrojnych w hero shooter. To oczywiście rozczaruje wielu fanów Battlefielda i wydaje się, że marka może wkrótce całkowicie stracić swoją tożsamość. Zamiast ulepszać to, co czyniło Battlefielda… Battlefieldem, DICE próbuje pójść w kierunku, który przyniósł sukces konkurencji. 

Jak już wspomniano, usunięcie klas to coś, co rozczarowało wielu graczy, ponieważ nawet zagorzali fani BF krytykowali tę decyzję. Po mocno średnim przyjęciu najnowszej odsłony niektórzy gracze mieli nadzieję, że DICE wyciągnie z tego wnioski, jednak EA i DICE najwyraźniej inaczej patrzą na tę kwestię. Oznacza to również, że DICE nie zaimplementuje ponownie klas w przyszłorocznej odsłonie serii, a przynajmniej tak wynika z tych przecieków. Powinniśmy jednak zauważyć, że Battlefield 2023 jest we wczesnej fazie rozwoju. W związku z tym wiele może się jeszcze zmienić (włącznie ze skasowaniem gry). Jednak jeśli BF 2042 okaże się całkowitą porażką i będzie bombardowany negatywnymi opiniami graczy, to DICE i EA mogą ponownie przemyśleć sprawę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny Battlefield to podobno hero shooter. Serię czekają duże zmiany

 0