Clarity Boost poprawia ostrość obrazu podczas grania w chmurze xCloud od Microsoftu

Clarity Boost poprawia ostrość obrazu podczas grania w chmurze xCloud od Microsoftu

Microsoft wprowadził nową funkcję o nazwie Clarity Boost dla swojej platformy grania w chmurze, czyli Xbox Cloud Gaming (znanej również jako xCloud). Jej zadaniem jej sprawić, by streamowanie gier w chmurze oferowało nieco mniej rozmyty obraz, ale jest tu pewien haczyk.

Nie da się ukryć, że granie w chmurze oferuje wiele zalet, szczególnie w przypadku osób, które nie posiadają mocnego PC lub nowej konsoli, ale klarowność obrazu pozostaje problemem, nawet gdy prędkość Internetu nie stanowi problemu. Microsoft postanowił coś z tym zrobić i zamiast przesyłać obraz o wyższej rozdzielczości do graczy, wykorzystał filtr wyostrzający. Nie podał dokładnych szczegółów, ale udostępnił kilka obrazów obok siebie, pokazujących efekt Clarity Boost.

Microsoft wprowadził nową funkcję o nazwie Clarity Boost dla swojej platformy grania w chmurze, czyli Xbox Cloud Gaming.

Clarity Boost „wykorzystuje zestaw ulepszeń skalowania po stronie klienta, aby poprawić jakość wizualną strumienia wideo”, powiedziała Milena Gonzalez z Microsoftu w poście na blogu firmy. Trzeba przyznać, że Clarity Boost nie jest jedynie zabiegiem marketingowym i rzeczywiście robi to zauważalną różnicę. Gry są na ogół mniej rozmyte, a wiele mniejszych szczegółów, takich jak liście i cegły, wyglądało znacznie ostrzej niż przy wyłączonej funkcji Clarity Boost. Może nie zmienia to radykalnie wyglądu gier, ale jeśli chcecie, aby gry xCloud były nieco ostrzejsze, to warto skorzystać z tej nowości. Tom Warren z redakcji The Verge nagrał wideo z Forza Horizon 5, które bardzo dobrze prezentuje możliwości tego rozwiązania.

Niestety, Clarity Boost jest na razie dostępny tylko przez przeglądarkę Microsoft Edge (miejmy nadzieję, że firma wkrótce udostępni wsparcie dla innych przeglądarek i platform). Jeśli chcecie sami sprawdzić tę funkcję na swoim komputerze, możecie ją wypróbować, instalując Microsoft Edge Canary. Ale jeśli nie chcecie używać testowej wersji przeglądarki tylko po to, aby wypróbować Clarity Boost, funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Edge „do przyszłego roku”, a przynajmniej tak obiecuje Microsoft. Na razie gigant z Cupertino milczy w temacie wsparcie dla innych platform. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Clarity Boost poprawia ostrość obrazu podczas grania w chmurze xCloud od Microsoftu

 0