Szef CD Projekt Red uważa, że Cyberpunk 2077 w końcu będzie postrzegany jako bardzo dobra gra

Szef CD Projekt Red uważa, że Cyberpunk 2077 w końcu będzie postrzegany jako bardzo dobra gra

W niedawnym wywiadzie dla gazety Rzeczpospolita prezes CD Projekt Red, Adam Kiciński, powiedział, że Cyberpunk 2077 w końcu odniesie sukces, ponieważ studio nieustannie buduje na jego fundamentach. Kiciński stwierdził, że lepszy sprzęt też pomoże.

Po serii opóźnień Cyberpunk 2077 został ostatecznie wydany w grudniu 2020 r. jako jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w historii. Premiera polskiej superprodukcji okazała się jednak katastrofą, ponieważ gra była praktycznie niegrywalna na starszych konsolach Xbox One i PS4, a na PC i Xbox Series X oraz PS5 jej jakość również pozostawiała bardzo dużo do życzenia. To skłoniło Sony do usunięcia tytułu ze swojego cyfrowego sklepu i powiedzieć, że debiut Cyberpunka 2077 był rozczarowujący, to jak nie powiedzieć nic.

Adam Kiciński stwierdził, że wraz z dalszymi pracami studia nad grą, Cyberpunk 2077 zostanie ostatecznie uznany za „bardzo dobrą” grę.

Cyberpunk 2077 zbiera pozytywne oceny i jest na liście top sprzedaży Steam

Kilka aktualizacji później, wraz z ostatnią łatką 1.31, gra stała się w pewnym stopniu grywalna na prawie każdym systemie, ale wciąż nie spełnia wielu obietnic „Redów”. Na przykład gracze PS5 i Xbox Series X|S wciąż czekają na aktualizację do nowej generacji, która została niedawno opóźniona do 2022 roku. Mimo wszystkich problemów Kiciński powiedział, że studio nie porzuca tego projektu i będzie dalej ulepszać grę. „Cyberpunk 2077 to największy, najambitniejszy i zdecydowanie najbardziej skomplikowany projekt w naszej 27-letniej historii” - powiedział Kiciński, który podkreślił, że jak z każdym ich kolejnym tytułem, także i w tym przypadku chcieli zrobić kolejny duży krok do przodu. 

„Jesteśmy dumni z wielu aspektów gry, ale – jak wiemy – nie wszystko poszło po naszej myśli” - stwierdził szef CD Projekt Red, podkreślając, że świadomość marki Cyberpunk, którą udało się zbudować, jest ogromna, a uniwersum gry, jego charakter i szczegółowość mają fanów na całym świecie. Kiciński dodał, że wraz z dalszymi pracami studia nad grą, Cyberpunk 2077 zostanie ostatecznie uznany za „bardzo dobrą” grę, która będzie sprzedawać się przez lata, podobnie jak wiele innych tytułów CDPR. Co więcej, szybszy sprzęt powinien również pomóc graczom w docenieniu gry z lepszą grafiką przy wyższej liczbie klatek na sekundę.

Chociaż Cyberpunk 2077 w tym roku nie otrzyma już żadnych aktualizacji, duża łatka, w tym długo oczekiwana aktualizacja nowej generacji, ma pojawić się w pierwszym kwartale 2022 roku. Według Kicińskiego ta łatka została opóźniona, ponieważ studio potrzebowało „dodatkowego czasu na dopracowanie warstwy wizualnej oraz performance'u, żeby na przestrzeni całej rozgrywki ich jakość była możliwie najwyższa”.

Zgodnie ze zaktualizowanym planem, w 2022 roku gra otrzyma więcej darmowych DLC, aktualizacji i ulepszeń. Mamy nadzieję, że wyniesie to grę do obiecanych standardów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef CD Projekt Red uważa, że Cyberpunk 2077 w końcu będzie postrzegany jako bardzo dobra gra

 0