Twórcy GTA – The Definitive Edition mogą pracować nad remasterem kolejnego klasyka

Twórcy GTA – The Definitive Edition mogą pracować nad remasterem kolejnego klasyka

Grand Theft Auto: The Trilogy Definitive Edition to jedno z największych rozczarowań 2021 roku uważane za skok na kasę. O popełnienie nowej wersji całkiem niesłusznie oskarżono Rockstar Games, który w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z odświeżoną kolekcją klasyków. Tym studiem jest Grove Street Games odpowiadające wcześniej za niezbyt udany port GTA: San Andras na urządzenia mobilne. Fani martwią się, że Grove Street Games zechce sponiewierać kolejną kultową grę.

Gry z serii Max Payne w ostatnim czasie usunięto z paru regionów Steam, o czym informuje smolgote na Reddit. Kolekcję wprawdzie kupimy m.in. w Polsce, jednak nie wiemy jak długo. Warto przypomnieć, że Rockstar Games przed wydaniem zremasterowanej trylogii GTA usunął oryginalne wydania z oficjalnej dystrybucji, czym naraził się graczom. W związku z tym społeczność podejrzewa, iż trwają prace nad remasterem Maxa Payne'a i – co gorsza – za projekt odpowiada Grove Street Games. Istnienie remastera nie jest pewne i trzeba podchodzić do tej informacji z dystansem. Z drugiej strony, jeżeli za całość faktycznie odpowiada Grove Street Games, to nie można kompletnie skreślać ekipy, której nie wyszły trzy remastery z rzędu.

Grove Street Games może pracować nad remasterem Maxa Payne'a.

Równie dobrze odświeżeniem przygód upadłego policjanta z Nowego Jorku mógłby się zająć sam Rockstar Games, aczkolwiek ten działa nad wciąż niezapowiedzianym Grand Theft Auto 6 i rozwija GTA: Online. Max Payne podobnie jak trylogia GTA nie zestarzała się dobrze, więc remaster to jest minimum, chociaż najlepszej, gdyby podjęto decyzję o remakeu. Ostatni wymaga jednak większego nakładu pracy i finansów. Fani po udostępnieniu Grand Theft Auto – The Definitive Edition sceptycznie podchodzą do tego rodzaju pomysłów i ciężko im się dziwić. Max Payne zadebiutował w 2001 roku na PC oraz konsolach PlayStation 2 i Xbox. Później trafił m.in. na sprzęt mobilny.

Historia opowiada o tytułowym bohaterze pracującym w nowojorskiej policji, który stara się rozwiązać sprawę morderstwa swojej żony i dziecka. Zostaje jednak wrobiony w morderstwo przyjaciela z wydziału DEA, co tylko komplikuje sprawę. Dotychczas otrzymaliśmy trzy odsłony marki wykreowanej przez Remedy Entertainment (za trzeci epizod odpowiada Rockstar Games. Uważacie, że w przyszłości dostaniemy Maxa Payne'a 4 lub remaster starszych epizodów? Czy lepszym rozwiązaniem byłby remake, który daje większe opcje dostosowania starszych tytułów do współczesnych standardów?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy GTA – The Definitive Edition mogą pracować nad remasterem kolejnego klasyka

 0