Red Dead Redemption 3 potwierdzone przez pracownika Rockstar. To kolejna gra firmy po GTA VI?

Red Dead Redemption 3 potwierdzone przez pracownika Rockstar. To kolejna gra firmy po GTA VI?

Ostatnimi laty branża gier stoi pod znakiem kontynuacji popularnych serii, gdyż producenci coraz rzadziej decydują się zaryzykować z zupełnie świeżą marką, która nie ma dużej bazy fanów. Tyczy się to także największych, takich jak Rockstar.

Podczas gdy w pierwszej dekadzie XXI wieku roku Rockstar Games opracowało wiele nowych gier, od tytułów takich jak Canis Canem Edit (Bully), przez The Warriors, aż po Manhunt, obecnie producent wydaje się skupiać na dwóch kluczowych seriach. Po wydaniu Red Dead Redemption 2 – i miejmy nadzieję zbliżającym się GTA VI – wydaje się, że Rockstar wróci na Dziki Zachód z Red Dead Redemption 3.

Pracownik Rockstar mógł ujawnić istnienie potencjalnego sequela Red Dead Redemption.

Red Dead Redemption 3 potiwerdzony przez pracownika Rockstar. To kolejna gra firmy po GTA VI?

Jak odkrył SproutWired, pracownik Rockstar mógł ujawnić istnienie potencjalnego sequela Red Dead Redemption. Podobnie jak w przypadku wielu przecieków, źródłem i tym razem okazał się serwis LinkedIn, gdzie główny programista sztucznej inteligencji i rozgrywki w Rockstar Games twierdzi, że pracuje nad Red Dead Redemption 3. Ten pracownik nie tylko pracował w studiu od ponad 7 lat, ale także tworzył Red Dead Redemption 2, GTA Heists i nadchodzącą wersją GTA V nowej generacji. Zgodnie z profilem, deweloper ma „dwuletnie doświadczenie kierowania zespołem od sztucznej inteligencji pojazdów poprzez” i pracami nad „rozwojem RDR 3 i innych projektów”.

Pomimo tego, że Red Dead Redemption 2 nie było w stanie dorównać GTA V pod względem sprzedaży, kowbojski tytuł z otwartym światem wciąż jest jedną z najlepiej sprzedających się gier wszechczasów z ponad 39 milionami sprzedanych egzemplarzy. Pierwszy Red Dead Redemption w międzyczasie sprzedał się w nakładzie 23 miliony, co sugeruje, że marka ma duży potencjał rozwoju.

Biorąc pod uwagę, jak dobrze przyjęto RDR 2, oficjalne ujawnienie prac nad trzecią odsłoną niewątpliwie spotkałoby się z ekscytacją fanów. Mimo to wydaje się, że najpierw doczekamy się GTA VI, gdyż wszystko wskazuje na to, że gra od wielu lat znajduje się w produkcji, a przecieki dostarczają już nawet całkiem konkretnych informacji, choćby na temat jej settingu. Niemniej jednak Rockstar wciąż nie decyduje się na oficjalną zapowiedź kolejnej odsłony swojej flagowej serii i nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się jej premiery. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 3 potwierdzone przez pracownika Rockstar. To kolejna gra firmy po GTA VI?

 0