Red Dead Redemption na PC w 4K i 60 FPS wygląda świetnie. I wymaga potężnego sprzętu

Red Dead Redemption na PC w 4K i 60 FPS wygląda świetnie. I wymaga potężnego sprzętu

Nie mówimy o sequelu z 2018 roku, tylko o osiem lat starszym pierwowzorze. Gra licząca już ponad dekadę wciąż potrafi zachwycić wyglądem.

11-letnie Red Dead Redemption w dzisiejszych czasach może już nieco odstraszać grafiką. Szczególnie, jeśli graliśmy wcześniej w "dwójkę", która robi wrażenie niezależnie od platformy. Jednak jeden z youtuberów sprawdził, jak przygoda Johna Marstona prezentuje się w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę. Okazuje się, że tak prosty (acz wymagający, o czym za chwilę) zabieg wystarczy, aby po jedenastu latach wciąż wzbudzić zachwyt. Niektóre elementy - jak kanciasty sposób poruszania się konia w niektórych sytuacjach - przypominają, że patrzymy na starszy tytuł, ale pomijając te szczegóły, od pierwszego RDR-a "na sterydach" trudno oderwać wzrok.

Jeden z graczy uruchomił pierwszą część Red Dead Redemption w 4K i 60 klatkach na sekundę. 11-letnia gra po tej modyfikacji wygląda niemal jak nowoczesna produkcja.

O ile uruchomienie Red Dead Redemption na współczesnym pececie nie stanowi problemu, o tyle zrobienie tego w wymienionej wyżej konfiguracji (4K i 60 FPS) wymaga nie lada sprzętu. Gracz odpowiedzialny za powyższy materiał nagrał go wyłącznie dla testu i wykorzystał do tego technikę emulacji z PlayStation 3 (możliwej dzięki RPCS3). Pochwalił się, że grę odpalił na komputerze z procesorem Alder Lake i9-12900K (ponad 3 tys. zł) oraz karcie graficznej GeForce RTX 3080 Ti (ponad 10 tys. zł). I jak zauważyliście, nawet to nie wystarczyło do utrzymania stałych 60 FPS-ów. Chwilami liczba klatek spada nawet do 40.

Red Dead Redemption to kontynuacja wydanego w 2004 roku Red Dead Revolvera. Przypomnijmy, że gra ukazała się 18 maja 2010 roku, w wersjach Xbox 360 i PlayStation 3. Aż do dziś nie doczekała się ani konwersji, ani remastera na PC. Aby uruchomić ją na komputerze, potrzeba emulatora. Po sieci krążą plotki, że Rockstar planuje odświeżenie jej także w wersji na komputery osobiste. Jeśli to prawda, lepiej, aby deweloper postarał się bardziej, niż przy okazji ganionego przez graczy Grand Theft Auto: The Trilogy...

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption na PC w 4K i 60 FPS wygląda świetnie. I wymaga potężnego sprzętu

 0